Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szerintetek kéne nekem fogszab...

Szerintetek kéne nekem fogszabályozó? Képek lent

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, mostanában sokat gondolkozok rajta, hogy belevágjak-e. Nem kis pénz ugyebár. Lenne más alternatíva? Alulra is kéne, vagy csak felsőre?


[link]


[link]


[link]



2018. jún. 19. 14:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
En egy fog miatt nem rakatnek. Nem gondolkoztal koronan?
2018. jún. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Igazából de, csak fogtechnikus ismerős lebeszélt róla, hogy ép fogat nem szabad kihúzatni.


Meg attól tartok, hogy a színe mindig elüt majd a fogaim színétől, mert ugye változhatnak folyamatosan. :\

2018. jún. 19. 14:31
 3/14 anonim ***** válasza:
Igen.
2018. jún. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Meg a nagy metszőfogam jobb oldalt egy kicsit kifelé áll, de tényleg csak 1mm-nyit, az nem is lenne zavaró. A jobb mellső metszőfog áll el ennyire..


Cirkónium korona jó választás lenne?

2018. jún. 19. 14:36
 5/14 anonim ***** válasza:
Alulra nem azért szokott kelleni, mert te szeretnéd, vagy sem, hanem mert ha a felsők picit átrendeződnek, az alsóknak is máshol kell lenniük. Egyébként csak az az egy hátrébb álló fogaddal volna a probléma, a többi okés. Fogszabályzósok szeretnek szabályozgatni, de lehet, hogy egy hipp-hopp eléragasztott félfognyi műhéj is megoldja ezt a problémát. Legalább is látszatra, belülről senki sem elemezgeti a szádat. Esetleg olyan éjszakára ráhúzható átlátszó kupakok, amik azt előrébb vándoroltatnák, anélkül, hogy az egész sort izélgetni kéne. Hogy ez ennél az esetnél megoldható-e, ezt én nem tudom megmondani, mindenképp jelentkezz be egy fogszabályzási véleményre, hogy legalább tudd, mik a lehetőségek, aztán utána gondolkozz tovább. Ne a pénzt számolgasd, egy életed van, hosszú távon megéri. (Több fogorvost is meg lehet ám kérdezni, nem mindegyik ugyanazt mondja, mert más elméletben hisznek.)
2018. jún. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Tobb evre szolo dontest keszulsz meghozni, tobbszazezer forint sorsarol keszulsz donteni, ezt ne a gyk-n csinald szerintem. Ezt egy megbizhato fogorvossal beszeld meg, ne vadidegen laikusokkal. Mindenkeppen olyannal konzultalj, aki tuti nem lehuzasbol akar fogszabit neked. Akar tobb orvost is jarj vegig.

Amugy szerintem semmikepp ne huzasd ki azt az egeszseges fogat!

2018. jún. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Olyanon is gondolkoztam már, hogy kihúzatni, azt implantátumot berakatni.


De lehet, hogy az 1.nek van igaza, és koronát rá.


Vagy akár veneer héj is jó ötlet, csak azt olvastam arról, hogy nem atom stabil, könnyen törhet. :\

2018. jún. 19. 14:46
 8/14 A kérdező kommentje:
6.: Én csak kíváncsi vagyok mások véleményére, hogy mit gondolnak a fogamról, anonimként. családtagok, barátok szerint nem kell, de ők úgy is azt mondják, amit az ember hallani akar.
2018. jún. 19. 14:47
 9/14 anonim ***** válasza:
27%
Ha csak ennyi hibád van, büszke lehetsz magadra. Amúgy szépek a fogaid, ne akard elrontani.
2018. jún. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
64%
Az implantatum keteselyes. Ha nem megfeleloen gyogyul az inyed, kilokheti az implantatumot.
2018. jún. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!