Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi az, hogy idegölő tömés?

Mi az, hogy idegölő tömés?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Gyökérkezeles közepén vagyok az első kezelés 3 hete volt akkor nem csinált kB semmit mert gyulladt volt és kaptam is rá antibiotikumot hogy le húzza a gyulladást meg ilyenek és mondta, hogy most csak kifúrja és majd rak bele egy idegölő tömést és egy hét múlva vár de lehet hogy akkor is csak ránéz. Így is lett csak ránézett és mondta, hogy ennek amúgy is több idő kell, hogy hatni tudjon és két hét múlva vár. Volt már gyökérkezelésem és akkor ilyen nem volt. Kifúrta és kB max egy hétre rá várt, hogy akkor azzal a menetes hegyes eszközzel kiszedje az ideget meg akkor ki is tisztítja rendesen és vissza kellett mennem mégegyszer, hogy mégnézze és akkor már be is tömte. Ez 4 éve volt körülbelül(lehet 5)azóta változott valami eljárás vagy mi ez az idegölő tömés ami több mint 3 hete bent van.

Köszönöm a segítséget előre is!



2018. jún. 22. 10:14
 1/4 anonim ***** válasza:
49%
Olyan anyagú tömés, ami kiöli az ideget.
2018. jún. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Minden fogban van ideg. Azzal érzed a fájdalmat. A gyökérkezelésen azt szedik ki. Utána a fog elhal. De maradhat az ínyben,nem húzzák ki.
2018. jún. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az idegölő anyagot akkor szokták alkalmazni, ha a gyulladás miatt nem hat az érzéstelenítés. Viszont maximum csak két hétig lehet bent - ha a múltkori alkalommal nem szedte ki, akkor én felhívnám és megkérdezném hogy akkor most mi a helyzet.

Biztos hogy gyökérkezelés lesz? Mélyebb töméseknél ha nem egyértelmű az ideg érintettsége, akkor gyógyszeres ideiglenes töméssel (ez fajtától függően 2-3 hétig, de akár hónapokig is bent lehet) el lehet kerülni a gyökérkezelést (sajnos nem mindig jön be).

2018. jún. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt egy ilyen tömésem amikor nem hatott az injekció és nem tudta elkezdeni az orvos a gyökérkezelést, rá egy hétre már injekció nélkül kezelte, semmit nem éreztem.
2018. jún. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!