Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kihúzták a fogam, egészkor...

Kihúzták a fogam, egészkor kiköptem a vattát, raktam bele új gézdarabot, ez így jó lesz? Illetve kiújtam rögtön a foghúzás után az orrom, később láttam a lapon leírva, h ezt tilos, mert megnyílhat az arcüreg, ugye nem lett baj ennyitől?

Figyelt kérdés
Kb 3/4 , lassan 1 órája, mhogy húzták a jobb felső, utolsó előtti fogamat, mely pár hónapja gyökérkezelt lett, ám maradandó tömés nem lett belehelyezve, a fúrt lyuk ott volt, 2-e hónapja kezdődött, h kiesett darabokban a fogam. Maradt még benne, 4 napja elkezdett fájni, keletkezett golyó alakú cucc is az inyemen tegnap este, mara leapadt. Ma visszentük a dokihoz, kihúzta a fogat.

2018. júl. 1. 13:13
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Folyamatosan cseréld a kézlapot és igen, ne fújd az orrod. Ettől még semmi bajod nem lesz, h 1x kifújtad, nyugi! A tejes dolgokat pár napig kerüld, FONTOS!!!
2018. júl. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

Nincs baj ilyenkor az orrfújással, csak ha akkorát trombitálsz hogy a dobhártyád is beleszakad. A foghúzás után biztos csináltak ők is egy orrfújásos próbát - ebből derül ki hogy a húzás során megnyílt-e az arcüreg vagy sem (a seb buborékozik és sípoló hang hallatszik).

Amiket nagyon kerülni kéne legalább három napig: tej és tejtermékek (kemény sajtot tudsz rágni a másik oldalt), alkohol, dohányzás, szívogatás, öblögetés (fertőtlenítés céljából se!!), piszkálás. Fogat mosni legkorább 6 óra eltelte után szabad, a seb környékénél óvatosan a sebszéltől kifelé söpörve (a seb közepébe ne nyúlj bele).

2018. júl. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Általában fél óra elég a vattával, de max 1 óra és kiköpheted a vattát.
2018. júl. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hálásan köszönöm a válaszokat! :) Ugyan még mindig vérzik, cserélgetem a gézlapokat itthon.
2018. júl. 1. 15:08
 5/10 A kérdező kommentje:
Annyi még, h már csak egy kicsit vérzik,nem gond ha nem rakok be gézt már? Most éppen egy gézrúd áll ki a számból, nem vágtam le belole kis darabot. Talan holnap ellenőrzöm, h nem nyílt-e meg az arcüregem. Remélem nem.Majd írok.
2018. júl. 1. 17:26
 6/10 anonim ***** válasza:
A húzás helyén egy alvadt vérömleny alakul ki, ami lezárja a sebet. Ezt nem szabad macerálni, kimosni, stb. Szájöblítőt is csak a húzás másnapján lehet használni (chlorehexamed vagy a legjobb a Curasept, patikában kapható), ez megteszi fogmosás helyett egy napig, utána soft fogkefével nagyon óvatosan tisztítsd.
2018. júl. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Talan holnap ellenőrzöm, h nem nyílt-e meg az arcüregem." Ne tedd. Főleg ha az orrfújós próbára gondolsz, de máshogy se. Ezt csak friss sebnél szabad alkalmazni, különben az erőlködéstől leválhat a véralvadék a sebről és felülfertőződhet. Kisebb orrfújással (hogy a taknyot kilökd) nincs gond, de ehhez pont hogy erősebben kell megfújni hogy hallható legyen a szelelés.

Ha szépen gyógyul, akkor 3-4 nap után megpróbálhatod. Bár ezt egy felső fog húzása után a fogorvosnak rutinszerűen ellenőriznie kell.

2018. júl. 2. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
(előző vagyok) + Ne fertőtleníts és ne öblögess semmivel se legalább 3 napig. A fogmosást meg nem pótolja semmi sem. A lötyitől nem jön le a fogakról a lepedék, márpedig egy foghúzás után nem lehet tele a szád a fogakra tapadt baktériumokkal. Tehát fogat mosni KELL, és ahogy már írtam legkorábban 6 óra elteltével (délutáni foghúzásnál ez azt is jelentheti hogy az esti fogmosást ki kell hagyni).
2018. júl. 2. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A próbát már elvégeztem, rendben talaltám a dolgokat, remélem nem fog felülfertőződni, ahogy valamelyikük is írta. Még egy kicsit vérezget a fogam helye, tegnapcestr kis sültkrmplit azért már ettem.
2018. júl. 2. 08:53
 10/10 A kérdező kommentje:
Ma delben 2 napja h kihuztak a fogam. Egy nagyon nagyon kicsit meg veresebb a nyal, amit kopok, es enyhen sargas. Azt hittem ez a ver nagyon kis koncentracioja, h ilyen sargasabb. Itthon megneztuk a fog helyet, es voroses feketes szinu, elvileg a kozepe sargas. Ez gondot jelez? Egyebkent nem faj.
2018. júl. 3. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!