Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogaimmal szeretnék tanácsot...

A fogaimmal szeretnék tanácsot kérni tőletek. Eléggé igénytelenek és ez ügyben szeretnék segítséget kérni. Hogyan legyen igényes?

Figyelt kérdés

Nos. Én egy 16 éves fiú vagyok, aki már évek óta jár fogászatra (kb.6éve).

Méghozzá azért,mert sok lyukas volt. (Kb 7db)

Ezek be lettek tömve, köztük a legelső fogam is ami elől van és a legrosszabb helyen.

A lényeg az,hogy a sok lyukas fogak elkeserítettek és nem nagyon érdekelt a fogaim.

Ritkán mosom, kb 2naponta 1x. De van amikor sokáig nem mosok. Elkeserít az, hogy annyi mindíg fáj a fogam, mind2 okdalt és nemtudok rendesen étkezni. Minden álmom a hófehér, gyönyörű fogak.

Az én fogamim olyan büdösek, hogy valami elképeztő. De ha megmosom is ugyan olyan bbüdös lesz a fogam. Nekem mindíg büdös a szám és nagyon kellemetlen érzés. A mandulámmal sincs minden rendben, ugyanis azt érzem, hogy mintha lenne ott kajamaradék és minden nyelésre egy kevés menne le belőoe. Utána meg korog eggyet a gyomrom.

Este lefekszek és reggelre olyan büdös a szám és ha megmosom rá 2 perce mégbüdösebb lesz. Nemtudok mit csjnáoni és igényes fogakat szeretnék és jó illatú lehelletet. Kihez kellene fordulnom? Mig kellene szednem? Mit kellene csinálnom? Köszönöm válaszod!


2018. júl. 16. 23:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem éhezel?

Nem stresszelsz?

Az emésztőrendszered egészséges?

Vércukrod is rendben?

Először ezeket kellene megnézetni.

Csak utána a fogakon javítani.

2018. júl. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Eloszor is szokj ra arra hogy naponta 3x vagy minimum 1x megmosod oket, ameg ezt nem teszed meg ne varj semmi jot. Ha faj a fogad menj el vele fogorvoshoz (bar gyanitom hogy ki fogja oket huzni ha mar be vannak tomve de ennek ellenere is fajnak) , ha nem tud vele mit kezdeni akkor javaslom a mufogsort

Szajszag ellen nem sokat tudsz tenni, moss fogat gyakrabban(!!), ragozz sokat, hasznalj szajvizet stb

2018. júl. 16. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mivel nem mosod őket és lassan rohadnak még jó hogy büdös...


Ebből az lesz, hogy 20 évesen műfogsorral fogsz rohangálni, mert elrohad mindegyik.

2018. júl. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A manduládból, mandulakő esik ki nem kajadarab. Az iszonyatosan büdös. Nekem is ilyen problémám van. Naponta 3x mosok fogat, plusz minden étkezés után öblitek szájvízzel (vegyél valami olcsót, a drágák nekem nem váltak be, erősek és kiszárítják a szám, nagyobb gondot csinálva). Gyakran cseréld a fogkefédet és ha lehet vegyél elektromos fogkefét. Naponta egyszer most meg a fogad szodabikarbonával, az fehérít. A mandulakő miatt pedig menj el gégészetre.
2018. júl. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!