Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kb. mennyi idő alatt gyógyul...

Kb. mennyi idő alatt gyógyul meg a bölcsességfog helye kiszedés után?

Figyelt kérdés
Sosem volt még egy sima foghúzásom sem, ezért érdekelne, hogy mennyi ideig tart a ,lábadozás'? Mennyire kell komolyan venni, hogy utána nem emelgethetek, stb..? (Munkahelyem miatt érdekelne leginkább:) Az állapotomról annyit, hogy több mint fél éve elkezdett nőni a bölcsességfogam, és elég sűrűn be van gyulladva, dagadva az ínyem. Volt CT, doki mondta, hogy az állkapcsom miatt nem biztos, hogy ki tud bújni.

2018. júl. 18. 18:03
 1/4 anonim válasza:

Nekem az egyik ferdén volt nőve, azt jó nagy kínszenvedés volt kiszedni, utána össze is kellett varrni. 1napig fájt, 2hétig próbáltam nem megerőltetni magam, varratot szedtek, azóta nincs gond.

A másik könnyen kijött, nem is fájt, 1hétig nem erőltettem magam, viszont van egy lyuk, amibe azóta is folyamatosan beragad az étel. Lehet hogy több hónap mire begyógyul, ezt még nem tudom.

2018. júl. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem mind a négyet kiszedték, nem fájt egyáltalán utána sem, elvileg pár napig nem kellene nehezet emelni, összevarrták nekem, így hamar begyógyul, azt hiszem 1 hét után szedték ki a varratokat.
2018. júl. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat ! Az egyik nekem is full vizszintesen van, amivel tobb gondom lesz ha elkezd noni.. ugyhogy azt is kiszedetem majd.
2018. júl. 19. 08:49
 4/4 anonim ***** válasza:

3 napig tényleg nem jó emelgetni, mert megindulhat a vérzés.


Amúgy én rádobtam a jeget aznap, meg megelőzésképp 3 napig szedtem a gyógyszert, de ugyanúgy éltem az életemet.


Ettem-ittam óvatosan, de négy nap múlva már nagyon irritált a hülye cérna, lötyögött, aláment a kaja véletlenül is, meg ahogy húzódott le a seb, már volt, hogy evés közben a cérnát rágtam, stb. Alig vártam, hogy kiszedjék végre :D

2018. júl. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!