Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Pár nap múlva kihúzzák a bal...

RiziDini kérdése:

Pár nap múlva kihúzzák a bal alsó 7esem. Mellette van egy fekvő bölcsességfog, nagy része az íny alatt. A doki azt mondta, ha a 7-est kihúzzák, a bölcsességfog befordulhat és irányba állhat a helyén. Ilyen valóban van? Valakinek esetleg tapasztalat?

Figyelt kérdés

2018. júl. 13. 18:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Hat nekem mind a 4 bolcsesseget kihuztak es az egyik az fekvo volt es azt kikellett muteni ez csak annyi hogy picit macerasabb mert felvagjak kiszedik de kevesbe faj kb mint a huzas. Szerintem ilyen nem letezik hogy a fekvo fog vissza forduljon... es felesleges lenne kihuzni az egeszseges fogadat. Mindig bolcsesseget szoktak eloszor... hat lehet mast kene keress vagy legalabb nezzen ra mas is hogy mit mondd... vesziteni valod nincs
2018. júl. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Bocsi azt nem írtam bele, hogy a 7est mindenképp húzni kell, mert tömték, de sajnos begyulladt a fogbél, viszont olyan ferde a gyökércsatorna, hogy rendesen le sem lehet menni benne. Depulpin van benne jelenleg, hogy addig se fájjon, ha maradt benne ideg. Rá fogok kérdezni, hogy mi lenne, ha egyúttal a fekvőt is kiszednék onnan.
2018. júl. 14. 01:16
 3/4 anonim ***** válasza:

Esetfüggő, de ha két fog közül kell választani, akkor mindig a problémásabb fogat kell kiszedni. A csontban lévő bölcsességfog pedig valójában (az esetek többségében) egy teljesen egészséges fog, csak az evolúciós fejlődés miatt az állcsont hosszúsága csökkent és ezért egyre gyakoribb hogy nincs neki helye (ugyanakkor a csírahiánya is egyre gyakoribb).

Ha a 7-es fog kihúzásával elegendő helye lesz a 8-asnak és nem fekszik teljesen vízszintesen, akkor jó esély van rá hogy probléma nélkül magától befordul a helyére.

Szükség esetén fogszabályzós módszerekkel rá is lehet segíteni. De az sem lehetetlen hogy, ha a bölcsességfogat egészben ki tudják szedni, akkor a 7-es helyére be tudják illeszteni. Ugyan úgy mint ahogy egy leesett ujjpercet is fél-egy órán belül jó eséllyel szövetelhalás nélkül vissza lehet varrni.

2018. júl. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a szakszerű választ, erre voltam kiváncsi. Kedden megyek és megszabadulok a 7estől, mert csak részlegesen lehetett kiidegelni a ferde gyökércsatorna miatt és nem fájdalommentes most sem. :/
2018. júl. 15. 23:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!