Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen vattát tehetek bele?

Milyen vattát tehetek bele?

Figyelt kérdés

Éppen gyökérkezelésre járok a jobb felső hatos fogammal. A doki hát... eddig nem igazán győzött meg. Múlthéten pénteken egy másik orvoshoz kellett mennem, mert a körzetim szabin volt. Ő felnyitotta a fogamat, remekül érzéstelenített, csinált előtte rtg-t, stb, és egy gyógyszeres vattával nyitva hagyta, mert be volt gyulladva. Hétfőn már a körzeti orvos, elkezdte a gyökérkezelést. Két injekció után is kellemetlen volt, de állítása szerint sikerült kiidegelni a fogakat, le is zárta ideglenes töméssel. Másnapra felpuffadt az arcom, illetve az érzéstelenítő injekciók helye. A fog is érzékeny volt. Ez odáig fajult hogy cataflam nélkül létezni nem bírtam máig. Ma elmentem megint (azt mondta ha nem múlik hétfőtől a fájdalom, pénteken menjek vissza), kiszedte a tömést, majd érzéstelenítő nélkül elkezdte megint a gyökérkezelést a tűkkel (a három gyökérből kettőnél annyira fájt, hogy az egész arcom belesajgott), de mivel rettentően fájt, abbahagyta és nyitva hagyta a fogat. Se vatta, se semmi, csak hogy óvatosan egyet, ne menjen bele a fogamba étel, mert a gyökerekig nyitva van a fogam. Megjegyzem, amióta kiszedte a tömést, már alig fáj az arcom és a fogam, plusz mintha elkezdett volna lejjebb menni a duzzanat...

És most a kérdés: amennyiben volt már valaki ennyire nyitott foggal, tett bele vattát étkezésekhez? Ha igen, milyet? Óvatosan próbálok enni, de ha 1-1 morzsa belemenne, nem merem elkezdeni kotorász fogpiszkálóval, mint ahogy a doki tanácsolta... főleg, hogy szerintem teljesen be vagy gyulladva...

Előre is köszi mindenkinek! :)



2018. júl. 27. 10:18
 1/1 anonim válasza:
Üdv per pillanat nekem is gyökér kezelés alatt áll a fogam és nekem most ott tartunk, hogy ideiglenes töméssel le fedte a lyukat, és a tömés után egy pár nappal teljesen be dagadt az ínyem, ma pedig ott tartok ha egy kicsit is hozzá érek vagy hideg éri akkor órdítani tudnék a fájdalomtól 😞
2018. dec. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!