Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Helyes fogtisztítás fogszabály...

Helyes fogtisztítás fogszabályzósként? Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

Egy hónapja vagyok fogszabályzós. Minden reggel és este mosok fogat, alaposan, szóval nem csak húzok egyet minden oldalon...

Ma mentem állításra és a doktornő azt mondta, a fogmosásom rossz, figyeljek rá jobban oda. Nem értettem, teljesen meglepődtem, hiszen mielőtt elindultam, jó alaposan megmostam a fogam, teljesen habzott a szám (a fogkrémtől), használtam egysörtés fogkefét is és utána direkt leellenőriztem, hogy nem lepedékes-e. Ahol úgy láttam, nem teljesen tiszta, még fogselymeztem.

Előtte nem ettem semmit, kajamaradék nem maradt fent.

Azt mondta a doktornő, vegyek ilyen tablettát, ami megmutatja mennyire sikerült megmosni a fogam, maradt-e még valahol lepedék és hogy hol kell még megmosni. Azt majd kipróbálom, de én tényleg nem értem, mit csinálok rosszul.

Milyen eszközöket érdemes beszerezni? Milyen fogkefével mossak fogat? Most sima, puha sörtéjű fogkefém van, az elektromos jobb lenne? Illetve mennyi ideig kéne fogat mosni fogszabályzósként?

Ha leírnátok a tapasztalataitokat, megköszönném.


2018. júl. 31. 17:06
 1/1 anonim ***** válasza:
NEM jobb az elektromos. Én is fogszabályzós vagyok, de eddig egyszer se mondta a doktornő hogy rosszul mosom a fogam, pedig én sem mosom annyira amennyire kellene. Amugy én 3 fajta fogkefét használok. Egy normálisat a fogakra, egy olyat aminek a közepén ilyen lyuk van, ezzel az ívet kell mosni felül-alul, valamint egy egészen kisfejűt a brekettekre. Szoktam még hasznalni fogköztisztitót és szájöblitőt.
2018. júl. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!