Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kihúznak gyulladásban lévő...

Kihúznak gyulladásban lévő bölcsességfogat?

Figyelt kérdés
Egy hónapja kaptam maszek fogorvoshoz időpontod, jövőhét keddre... Amikor elmentem hozzá, akkor be volt gyulladva, de nem ennyire mint most. Csináltunk akkot CT-t, és arra jutottunk, hogy szájsebész kiszedi. Na de gyulladtan is kiszedi? Sokkal jobban be van gyulladva, mint elsőnek. Egy hete kb állandóan szúrkál, lültet, főleg reggel és este. Kicsit ferdén akar kibújni, de az állkapcsomtól nem tud igazán nővekedni. Annyira feldagadt, hogy nem látszik az az apró kinőtt fog, ami eddig látszódott, felsértette a ,,húsomat' is, vagyis a, pofa belső részét.. A fülfájásról nem is beszélve. Remélem kiszedik! Valakinek volt már, hogy gyulladás miatt nem szedtek ki bölcsessségfogat?

2018. aug. 12. 22:02
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Gyulladt fogat előbb kigyógyítják a gyulladásból vagyis antibiotikumot adnak. De van orvos aki ennek ellenére kiszedi. Én nem engedném, mert a gyulladás miatt az érzéstelenítő semmit nem fog használni.
2018. aug. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%
Van, hogy nem szedik ki. Gyulladás miatt nem hat rendesen az érzéstelenítő.
2018. aug. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
:/... Koszonom a valaszokat
2018. aug. 13. 04:30
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem kiszedték.


Kaptam vagy... 7-8 érzéstelenítőt, de a gyulladt részen még úgyis nyilallt, mikor szedte.


Mivel nem volt opció a "majd kikezeljük és aztán húzunk", így műtét már másnap.


Őszinte leszek: az a fájdalom már semmi nem volt ahhoz képest, ami előző nap volt, mikor el is tört a fogam. Hacsak hozzáértem a nyelvemmel, sírhatnékom volt, úgyhogy már szartam én le, hogy maga a húzás fájni fog-e vagy sem.


A lényeg az volt, hogy legyen kinn, akármilyen áron is.

2018. aug. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Együttérzek..:/ Ezen gondolkodom én is. Reggel úgy kelni, hogy fáj, napközben alig enni-inni, beszélni is nehezen, este fájdalommal feküdni napok óta.. már kimerítő.
2018. aug. 13. 20:50
 6/6 A kérdező kommentje:
Kihuztak! :) Nem fajt, a szuri se volt elviselhetetlen. Most kicsit szurkal, de nem veszes. :)
2018. aug. 14. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!