Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás utáni vérzés meddig...

Foghúzás utáni vérzés meddig tart?

Figyelt kérdés
Kb 2.5 órája húzták a négyesemet fogszabályzó miatt. A helye nem fáj még. De a vérzés folyamatos. Jó meddig számítsak rá? Illetve fájdalomra számíthatok a későbbiekben? Inni szívószállal vagy anélkül igyak? Na meg ma mossak fogat vagy inkább ne?
2018. szept. 5. 19:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Hétfőn húzták nekem is a fogam. Kb. 3 órán keresztül vérzett utána pedig még olyan 12 órán szivárgott belőle a vér. Ez teljesen normális. Én úgy ettem és ittam utána ahogy bármikor máskor csak enni a másik oldalon. Ha már nem vérzik akkor moshatsz fogat, kell is. Csak azt a területet hagyd ki, és óvatosan oblitsd csak ki a szádat.
2018. szept. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Első válaszadó! Neked nem ment bele a ètel? Illetve kiesett a vérömleny? Nekem egy hete húzták ki és még mindig baromira fàj....nagyon nehezen gyógyul napi 3 cataflamot szedek
2018. szept. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Buta vagy ha engedted kihúzatni a négyeseid főleg ha egészséges volt. Általában fogszab orvosok mindig ki akarják húzatni mert egyszerűbb úgy a fogakat állítani. De ha egészséges fog volt akkor hülyeséget csináltál. Amúgy másnap is vérezhet. Akkor van baj ha már 3 nap után is vagy nagyon nagyon.
2018. szept. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem műtéttel szedték ki a bölcsességfogam este 8-kor, még másnap reggel is szivárgott. Én fel is hívtam a rendelőt, akkor azt mondták, hogy normális. Ne szívogasd, szóval szívószállal inkább ne! A többi fogadat mosd, a foghelyet viszont ne, és ne is öblögess, ne köpd ki a vizet, csak finoman engedd ki a szádból! A fájdalom az nagyon egyéni, nekem korábban egy 5-öst húztak, az nagyon fájt már, húzás után viszont már nem. Pár nappal később elkezdett lüktetni a mellette lévő fogam, majd ki is derült, hogy elfertőződött a foghely. A bölcsességfogam helye az viszont fájt, a műtét napján meg főleg, aztán egyre jobb lett.
2018. szept. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok. Nekem felül a 6-os fogamat húzták. Egy gyokerkezelt szettört fog volt, sajnos későn mentem el vele dokihoz és már nem lehetett megmenteni. Nagyon nehezen jött ki, tobb, mint egy fél órát ültem a székben. Féltem is, hogy fájni fog, nagyon picit fáj csak, szinte eszrevehetetlen. De úgy hallottam, hogy a gyógyulás ideje alatt normális a fájdalom és sokan erős gyógyszert szednek utána tehát még szerintem nem kell megijedni es lehet várni vele. Én szerencsés voltam. Nem ment bele a lyukba étel, pedig pattogatott kukoricat is ettem :D a vérdugó sem esett ki. Bár még megtortenhet, de vigyázok rá.
2018. szept. 6. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!