Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog eltávolítás...

Bölcsességfog eltávolítás mennyire vészes?

Figyelt kérdés
Alsó kettőt szedik ki úgy, hogy még ki sem bújtak. Legrosszabb következmény mi lehet?

2018. szept. 23. 17:47
 1/5 anonim ***** válasza:
a halál
2018. szept. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Skatebird ***** válasza:
100%

Következménye inkább annak lehet, ha nem szedik ki és pl rossz irányba nő, neki a többi fognak, mert ilyenkor ezek összetorlódhatnak. Gondolom van velük valami gond, különben nem szokták kiszedni, mert elég kellemetlen, ha még nem kezdett kinőni.

Ilyenkor fel kell vágni az ínyt fölötte, utána varrás, varratszedésig tejtelen diéta, hogy ne gyulladjon be. Ha nem lóg ki annyi a fogból, hogy meg lehessen fogni a fogóval, akkor vésik is, azt általában szájsebészeten csinálják.

Kellemetlen dolog, de következménye nem nagyon van, max ha begyullad a seb, de az is rendbehozható, csak kicsit elnyújtja a gyógyulást.

2018. szept. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Túlélhető. Maga a beavatkozás nem fáj, semmit se éreztem. Nekem az 1/3-a volt kint, a többi bent. 3. napja szedtem antibiot, enyhén még gyulladt volt még az ínyem, de nem akartam tovább várni, épp elég gondot okozott. Meg annyit hatott már, hogy szájsebész szerint annyi már nem okoz gondot. Nekem a legrosszabb az volt, amikor begyulladt, mármint amikor a gyógyszert írták fel. Akkor nem bírtam enni, se aludni, éjjel felkeltem a fájdalomra. Miután kivették, fájt azért pár napig, de akkor pl nem keltem éjszaka egyáltalán.. az evés volt körülményes pár napig. Nekem csak 1-et szedtek ki, a bal alsót.
2018. szept. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Legrosszabb, ha a fog közvetlenül érintkezik az ideggel és műtét során az maradandóan sérül. De erről màr egy röntgen is ad tájékoztatást, így előre szólnak róla és persze mindent megtesznek, hogy ne legyen gond.

A közhiedelemmel ellentétben az impaktált (elő nem tört) bölcsességfog eltávolítás egy rutin beavatkozás, még csak az érzéstelenítés módja sem más, mintha a mellette lévő fogat akarnák kihúzni. Kis metszés, kis csontelvétel, fog ki, seb bevarr. Ez rutinos szájsebész esetében nem több 30 percnél, de egy kezdő is megoldja 1 óra alatt. Nem kell tőle tartani, nem nyitott szívműtétre mész csak egy foghúzásra, ami az orvos számára picit több előkészületet igényel, mint egy amúgy előtört fog. Posztoperatív fájdalomra, duzzanatra lehet számítani, de az néhány nap alatt elmúlik.

2018. szept. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Elég fiatal volt a doktornő, de ügyesen kikapta a bal alsót 10-15 perc alatt. Holnap jön a következő
2018. szept. 24. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!