Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ki kellene húzni összes...

Ki kellene húzni összes bölcsességfogamat fogszabályzás miatt, ezt el lehet intézni államilag is?

Figyelt kérdés
2018. szept. 27. 12:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen. Én a helyedben a Kövér Lászlóval húzatnám ki, ha kibírod nevetés nélkül akkor felveheted a végén a szent koronát. Ez az állami ellátás.


Vagy elmész egy fogorvoshoz, elmondod hogy fáj, ő meg elküld a legközelebbi szájsebészhez (ha ő nem az) és kihúzzák. TB-re. Itt elvileg nincs altatás csak helyi érzéstelenítés. Ha csak egyet kell kihúzni akkor kibírható így is.

2018. szept. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Pesten lakom, arra gondoltam csak bemegyek Mária utcába és kihúzzák rögtön . Erre van esély? 4-et kell kihúzni. Már jártam ott egyszer és akkor egy fital lány azonnal ki akarta szedni,de nyilván elleneztem,mert akkor abszolút nem azért mentem. Van esély ,hogy most megmondom mindet vegyék ki? Én nem félek a húzástól,érzéstelenítés tökéletes nem kell altatni :D
2018. szept. 27. 12:26
 3/7 anonim ***** válasza:

Négyet nem szednek ki egyszerre, akkor éhen és szomjan halnál. Maximum az egy oldalon lévőket, ha jól bírod a műtétet, a másik oldalt meg majd akkor, ha begyógyult.

Egyébként persze, tb-re is megcsinálják. A Mária utcát nem ismerem, hogy ott mi van, de alap esetben szájsebészetre irányítanak tovább, bölcsességfoghoz az sztk-s doki ritkán nyúl.

2018. szept. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Metionin ***** válasza:
Kint vannak a fogaid vagy még az íny alatt? Ha kint vannak, akkor sima fogorvos kihúzza kettesével, ha még az íny alatt akkor ad a fogszabis doki beutalót szájsebészetre és ott kiműtik szintén kettesével.
2018. szept. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

mind kint van,tökéletes szép fogak, jól állnak a sorban stb. Csak a foszabályzó miatt ki kell húzni sajnos őket :/ nagyon sajnálom. a Máriai utvában szájsebészet van SOTE azt hiszem.

Csal olvastam itt neten magánban árakat és ilyen 20-40E / fog a bölcsesség amit nem is értek. Én nem fogok 100Eftot ezért kiadni...

2018. szept. 27. 17:31
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem is 20-25ezer körül szedtek ki bölcsességfogat tavasszal, mondjuk az már be volt gyulladva, ráment a mellette lévő fogam is, minden bajom volt.

Illetve én azért mentem magánba, mert előtte az sztk-val nagyon feljártam. Anno konkrétan az egyik bölcsességfogam félbetört az ínyemben, mert nem fért el, nem tudott kinőni. Doki ránézett, közölte, hogy ő ehhez nem nyúl, szájsebre küldött. Az egy dolog, hogy másfél héttel később kaptam időpontot és addig szenvedtem, de mikor ott voltam, nem jól kaptam érzéstelenítőt, vagy nem hatott rendesen, vagy ki tudja. Mikor az elején kérdezte a csaj, hogy érzem-e, és mondtam, hogy tompán igen (sose voltam előtte fogásznál, gőzöm se volt, mit kell éreznem), azt normálisnak nyilvánította. Mikor vonaglani kezdtem a fájdalomtól, akkor meg közölte, hogy már nem hagyja félbe, ha elkezdte, bírjam ki. Hát maradjunk annyiban, nem volt túl jó élmény. Utána visszarendeltek, hogy kiszedik a másik felső bölcsességfogat is, hogy ne jusson hasonló sorsra (annak se volt helye, csak az még nem nőtt ki teljesen), az viszonylag problémamentesen kint volt, szóval nem én voltam a hisztis az elsőnél, tényleg kegyetlen volt. Ezek után a harmadik bölcsességfogamat nem akarta kiszedni a csaj, hogy "hátha helyet csinál magának és kinő, várjuk meg, mi lesz".

Na, ebből lett az, hogy úgy nőtt ki, hogy a mellette lévő fogra ránőtt, így annak letört a széle és begyulladt, úgyhogy végül a nagy várakozás miatt a rendes rágófogamat is elvesztettem. Nyilván eszem ágában sem volt sztk-ba visszamenni, inkább mentem magánba, ahol lehet, hogy rohadt sokat fizettem, de legalább rendesen foglalkoztak velem, nem hetek múlva kaptam időpontot, hanem még ők hívtak fel, hogy látják, hogy bölcsességfoggal vagyok beírva, tegyük át akár másnapra, ne várjak vele napokat, és nem azt mondta a csaj, hogy bírjam ki, hanem elővette a lidokaint, mikor szenvedtem.

2018. szept. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hú elég durva sztori. Mondjuk nekem nem hatna érzésetleenítő és ilyet mondana,hogy nem hagyja félbe,vagy nem kapok plusz érzéstelenítőt na akkor állnék fel és mondanám viszlát... Azért nem a középkorban élünk és ez egy filléres dolog a lidokain.

Annyiban vagyok szerencsés,hogy tényleg nekem mindegyik kinőtt és semmi gyulladás,semmi probléma. Szóval ezt nehéz lenne elrontani mármint kihúzásnál,nem gondolom,hogy különösebb problémát okozna.Sajnálom a fogaim ennyi bajom van,persze félek,hogy olyan orvoshoz kerülök aki azt se tudja merre van előre,de azért bizakodom. Megpróbálom szájsebészeten, aztán ha fájdalmat tapasztalok vagy látom a szenvedést szólok,hogy inkább megyek magánba. Meg ezt előre fogom közölni,hogyha problémás akkor hagyjuk a dolgot és fizetk másnak.

2018. szept. 27. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!