Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Volt, hogy szégyelltetek...

Volt, hogy szégyelltetek elmenni a fogorvoshoz, mert ramaty állapotban voltak a fogaitok?

Figyelt kérdés

Én szégyenlek elmenni az orvoshoz, mert a fogaim úgy állnak mint a drótkerítés. Emellett még egy kicsit sárgák is. A bölcsességfogaim nem nőttek ki, sebészi úton el kell távolítani, majd utána fogszabályzót rakni. Jaah és még van egy lyukas fogam is. Szóval nagyon gagyi állapotban van, de szégyelem...vajon mit gondol, hogy nem mosom, vagy ilyesmi. De mosom minden nap, de sajnos mégis ilyenek.

Bennetek, nem volt ilyen érzés? Bocsi ha hülyének találod a kérdést....

Amúgy 20 éves fiú vagyok


2010. jún. 23. 11:51
 1/4 anonim ***** válasza:
nem volt még ilyen velem. Azt az orvos is tudja, hogy ha valakinek sárgás szinü a foga, az nem alapból azt jelenti,hogy nem is mossa.egyszerüen olyan a szine, és moshatod akármivel, akárhányszor, akkor sem lesz fehérebb(sajnos az enyémek sem hófehérek,pedig minden étkezés után megmosom) Azt látja a doki,hogy ha azért sárga mert lepedékes,ápolatlan vagy mert ilyen és kész,de ápolt. Menj el és tömesd be a fogad,ha nem szeretnéd hogy teljesen tönkremenjen.
2010. jún. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az, hogy mosod, azt azonnal levágja, de hogy nem kezeltetted, nem vagy rendszeres fogorvoslátogató, azt igen.

De előfordul, hogy az ő hibájuk. Nekem pl egy fogorvos azt mondta vagy 3-4 éve, hogy nem olyan nagy gond a fogaim ferdesége, nem-egyenletessége, csak esztétikai. Most végre találtam egy jó fogorvost (eddig mindegyik elszúrt valamit), őt sokan ajánlották és tényleg kedves, megértő, ő azt mondta, hü-lye volt az előző doki, mert kimondottan súlyos harapási rendellenességem van, ami miatt az ínyem is sorvadni kezdett időközben. Vissza nem fordítható, csak megállítható. Szóval...

És emellett volt 6 lyukas fogam, az előző doki, akinél augusztusban voltam utoljára, azt mondta, nem lát lyukat. Most viszont tükörrel is megmutatta a doki, mert nem hittem el, és tényleg. Szóval van, hogy más sokik piszát takarítják el, amúgy meg nem ítélnek el, ők ebből élnek :)

És az, hogy elmész a dokihoz, a jele annak, hogy változtatni akarsz, az dícséretes, az igazán kőciki az, aki 40 évig nem megy fogorvoshoz, mert fél :) És kirohad az összes foga és egy méterre érezni a szájszagát, na az a ciki, nem te, aki elmész és segítséget kérsz.

Szóval ne aggódj.

2010. jún. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
igen, de a mostani fogdokim egy rossz szót nem szólt, pedig 20 éves vagyok rengeteg lyukas foggal.
2010. jún. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem is volt, aztán 1-2 hét alatt sikerült rávennem magam, hogy mégis menjek. A doki érzékeltette a helyzetet az első alkalommal, de nem bunkón, utána pedig egy szót sem szólt.
2010. jún. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!