Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogtömés után meddig kell...

Fogtömés után meddig kell tűrni a fájdalmat?

Figyelt kérdés
Felső 7-es örlöfog tömése után az érzéstelenítő hatásának megszűnése után folyamatosan fáj a fogam (mély luk, sok fogszövet lett eltávolítva). Nem hidegre, melegre, lüktetve fáj, hanem folyamatosan hol tompa hol erős, de estére olyan mintha feldagadt volna, szétfeszít (pedig nem dagadt az arc, íny sem). 12 nap után visszamentem az orvoshoz, megkopogtatta és azt mondta türjek még, ha már nem tudok aludni kihúzza, és kész.

2018. okt. 30. 09:34
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
66%
Na akkor álljunk meg egy pillanatra! Először is, mi ez az általánosítás, hogy a körzetesek már csak ilyenek? Tudod cicuka, mielőtt véleményt alkotsz legalább arra vedd a fáradtságot, hogy utánanézel dolgoknak! A körzetes orvosok nagy részének ugyanis van magánpacientúrája, hiszen a finanszírozás a diplomás minimálbérre és a leghitványabb anyagokra elegendő. Ha olyan sz*r lenne az orvos, senki nem menne hozzá úgy, hogy fizet, nem igaz? Másodszor: a körzetes orvos nem a saját maga ellensége, az egyes terápiák pontot érnek, ami pénzt. Ugyan miért választana indokolatlanul foghúzást, amikor a gyökérkezelés 5x annyi pontot ér? Harmadszor: egy fogat nem olyan könnyű betörni, kivéve ha annyira szét volt pudvásodva, hogy ahogy ráfog az ember fogóval, széttörik. Nem a fogorvos tette oda a szuvasodást, nem ő várt vele addig, hogy már csak a húzás az egyetlen szóban forgó terápia, és akkor is úgy kell dirib darabokban kibányászni a szó szerint szét rohadt fogat, hogy aztán gyakorikérdéseken full laikus emberek jól megszakértsék, mit is rontott el a szakember. Negyedszerre: ha a körzetisek “ilyenek”, akkor elmondom, hogy ti kedves páciensek milyenek vagytok: igénytelen, doncs emberek, akik a fogmosást maximum hallomásból ismeritek, bementek a szétrohadt sz*rszagú szátokkal a rendelésre, az orvos épp hogy el nem hányja magát tőletek, aztán követelőztök, megszakértitek a dolgot ti, akik a fogaitokat nem tudjátok megmosni. Tessék! Milyen érzés az általánosítás? Persze ti nem tehettek semmiről, az a fog egy nap alatt ment tönkre, amúgy is ilyen a genetikátok és végül a fogorvos az, aki a hibátlan egészséges fogaitokat barmolja szét, nektek semmi közötök a saját egészségetekhez.
2018. okt. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Na figyeljen csak 11-es"Nagyarc" de inkább cicuskára válaszolva ki is ön Patkány Úr ? Ön kicsoda is ? Eddig mindenki normálisan, kulturáltan válaszolt egymásnak. Ismeri Ön a történetek előzményeit ? Csak nem Ön az aki 30-40 ezer forint átadásáig (persze számla, bizonylat nélkül) szóba sem áll a beteggel, de az elvégzett kezelésről dokumentációt sem ad, nehogy probléma esetén felelősséget kelljen vállalnia !
2018. okt. 31. 11:02
 13/21 anonim ***** válasza:
11-es válaszoló "Tudod cicuka"1. Nem vagyok a cicukád mert férfi vagyok!" az egyes terápiák pontot érnek, ami pénzt"2. Ti fogorvosok csak a pénzt nézitek és nem a beteget! "kivéve ha annyira szét volt pudvásodva, hogy ahogy ráfog az ember fogóval, széttörik" 3. Persze ha előtte elfárad risza doktornő keze a férfi kollégánál történt kézimunka miatt☺️!"hogy aztán gyakorikérdéseken full laikus emberek jól megszakértsék" 4. Kíkérjük magunkat mi betegek hogy laikus emberek! "bementek a szétrohadt sz*rszagú szátokkal a rendelésre, az orvos épp hogy el nem hányja magát tőletek" 5. Legalább tudjuk hogy mit gondoltok ti fogorvosok amikor vigyorogtok ránk, szerintem egy sunyi orvosok vagytok!"amúgy is ilyen a genetikátok"6. Miért ti fogorvosok más felsőbb lények vagytok azért mert milliós fizetést kaptok a semmittevésért? Azt kívánom nektek ti fogorvosoknak hogy bár ti ülnétek a szájsebészeten és hogy furnájuk szét az àlkapcsotokat! Mert ti amit elszúrtok azt a szájsebészeten hozzák helyre és ott csodálkoznak rátok hogy milyen szar munkát végeztek! Nektek betegeknek mi a véleményetek a 11-es válaszolóra?
2018. okt. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Nekem az a véleményem, hogy a 11-es válaszolónak tök igaza van. Megjegyzem, hogy a dentoalveoláris szájsebész is fogorvos.
2018. okt. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
45%
11-es cicuka en a korzetisem maganjat is messzirol elkerulom mert nem biznek benne meg abban sem hogy ilyen kezdoket alkalmaz a korzetijeben. Neki koszonhetem hogy most implantatumom van mert elszurta a gyokerkezepeseket.
2018. okt. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
15-ös válaszolónak 👍👍👍👍
2018. okt. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
11-es válaszoló! "igénytelen, doncs emberek, akik a fogmosást maximum hallomásból ismeritek, bementek a szétrohadt sz*rszagú szátokkal a rendelésre, az orvos épp hogy el nem hányja magát tőletek" - Ez szerintem nem egy fogorvoshoz méltó megnyilvánulás! El vannak kényeztetve a sok pénztől amit kevés "munkával" szereznek meg, ráadásul szar munkával! Amikor bemegy a beteg és kéri hogy húzza ki neki ez a körzeti fogtündér akkor rinyálnak mert ingyen tb támogatással kell neki kihúznia és már csak azért is bentöri! Kérdezem én, van valami empátia, emberi vagy szív bennük? Szerintem nincs! Őket kellene megkíntatni azzal a fogóval és bentörni az összes fogaikat! Úgyhogy hátrébb az agyarakkal!
2018. okt. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Körzetes orvosokat nem kell lehurrogni.

Nekem egy tünemény fogorvosom van. Jó szakmai tudással. Mindig mindenre volt megoldása,nem a rögtön húzzuk ki.


Nem normális ha fáj.

Gyulladásban lehet,valószínűleg gyökérkezelni kell a fogadat.

2018. okt. 31. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
18—as hozzászóló! Pénz beszél kutya ugat!
2018. nov. 1. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
UtóIrat: A fogtömés után 12. napon még az volt a válasz, hogy tűrjek, és ha már nem tudok aludni kihúzza. 18. napon kopogtatás, hümmögés, Dalacin felírása, és 4 szem dalacin után (24 óra) menjek vissza. 19. napon még mindíg megnézte, hogy a hidegre az a fog fáj -e, esetleg nem vagyok-e biztos benne, hogy a mellette lévő fáj -e (mivel igen a hidegre reagált és nem a mellette lévő), dupla érzéstelenítővel érdekes módon egyben (beletörés) nélkül kihúzta. Most reménykedés, hogy nem lesz semmi komplikáció.
2018. nov. 6. 11:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!