Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogy múlhat el magától a...

Hogy múlhat el magától a fogfájás?

Figyelt kérdés

Eddig mindig azt hallottam, hogy ilyen nincs..

3 hete fájt éjszakánként valamelyik felső fogam, kétszer is mentem vele dokihoz, aki azt mondta rtg alapján és kopogtatással sem egyértelmű melyik fogam a ludas mert mind szép és élő fog, ezért várjunk míg egyértelmű lesz.

Ezután még két éjszaka virrasztottam miatta majd hirtelen elkezdett enyhülni a fájdalom. Még kicsit érzem de közel sem úgy.

Olvastam, hogy elhalhat a fog de az csak később látszik a röntgenen.

Ti mit tennétek a helyemben? :(



2018. okt. 30. 14:35
 1/2 anonim ***** válasza:
A szuvasodás túljutott azon a fogrétegen ami éppen fájt. Most mélyebben van ès amint átfúrják a baktériumok a dentint és bejutnak a fogbélbe, mégjobban fog fájni. Ha már a fogbélben volt, akkor igen, elhalt a fog és a következő stádium a halott foggyökér begyulladása lesz. Kezeltesd.
2018. okt. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanez az egyik fogammal a baj, mondjuk ez tömött már. A doki azt mondta, hogy lehet, hogy évekig nem lesz vele probléma, de ha megint fáj, akkor menjek vissza. Most megnézte és azt mondta, hogy kezelni kellene, de amíg nem lesz egyértelmű, addig nem nyúl hozzá, mert a gyökérkezeléssel nem biztos, hogy jobb lesz. Ellenőriztetni kell.
2018. okt. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!