Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog műtét?

Bölcsességfog műtét?

Figyelt kérdés
A doki azt mondta hogy ki kell műteni 2 bölcsességfogam mert nem fog elférni. Én ettől borzalmasan rettegek. Ha nem húzza ki mindenképp be fog gyulladni, vagy a többi fogam el fog torlódni? Olvastam olyanokat is, hogy van hogy nem is nő tovább, és nem lesz belőle semmi baj. Túl nagy a kockázat? Mert ha viszont begyullad úgy nagyon fajdalmas lesz a műtét.
2018. nov. 30. 19:26
 1/10 anonim ***** válasza:

Semmit nem fogsz érezni a foghúzásból.

Engem másfél honapja szabadítottak meg egy bölcsességfogamtól. Az injekció volt a legkellemetlenebb. Semmit nem éreztem, utána sem fájt másnap és semmi gondom nem volt vele.

2018. nov. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy ez nem sima foghúzás, hanem műtét, azaz felvágják az ínyem, kihúzzák, majd vissza varrják. Rosszul vagyok a gondolattól is.
2018. nov. 30. 19:46
 3/10 Metionin ***** válasza:
Annyira nem para, bár embertől függ. Az előttem lévő csaj sírva jött ki pedig mint megtudtam, neki egyet műtöttek csak. Nekem kettőt, feltárással. Az injekción kívül semmit se éreztem, utána sem fájt különösebben, engem csak az zavart hogy nagyon megduzzadt az arcom és egy hétig nem tudtam enni mert szájzáram volt. Nem tudtam akkorára nyitni a számat hogy beleférjen egy falat kaja. De a műtét maga nem volt para.
2018. nov. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nekem a duzzadt arc és az egy hét kaja nélkül elég parán hangzik:D Azt szeretném tudni, hogy hülyeség lenne várni vele, hogy kinő-e vagy sem, vagy ne hagyjam hogy esetleg gyulladás legyen a vége?:'( Igazából fogszabályzás miatt kéne húzni, de képes lennék felhagyni vele, ha nem muszáj kihúzni.
2018. nov. 30. 21:47
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem is ki akarták húzni de nem engedtem :) Ezüst kolloiddal fertőtlenítettem és propolisszal lehúztam a gyulladást azóta semmi bajom vele, ha el is szuvasodik akkor meg kifúrják. De én nem húzattam ki.
2018. nov. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
De a fog valami miatt gyullad be, nem? A gyulladás nem valminek a jelzése? És mi van ha eltorlódik a többi fogam miatta, vagy bántja a leghátsót?:(
2018. nov. 30. 22:23
 7/10 Metionin ***** válasza:
Én ha újra döntenem kéne, ugyanígy kiműttetném. A szép fog nagy kincs, a bölcsességfog meg általában hamar elromlik, inkább vegyék ki minthogy összetolja a többi fogat. Később egyébként megtudtam, hogy izomlazító injekcióval meg lehet előzni a szájzárat, szóval ha műtétre kerül a sor, kérj ilyet utána.
2018. dec. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
45%
37 % -os vayok ismét. Akkor gyullad be ha a hártyát inzultus éri, nekem soha nem volt gondom, akkor kezdődött amikor hevesebben elkezdtem hátul mosni a fogam és felsértettem az ínyt, ha ez nem történik meg nem is tudnék róla, hogy van bölcsesség fogam. Szóval igen Clionnal lehúzta a doki és mondta menjek Szent István utcába szájsebésze kihúzzák mondom biztos h nem. Másik dokihoz mentem , propolisz és kolloid ahogy írtam, és ő azt mondta szépen megoldottam ha akarom megtarthatom legfeljebb ha szuvasodik kifúrja megtömi mint ha sima fog lenne, szóval érdemes több orvossal konzultálni. Te döntésed. Én nem húzatom ki de nem akarom, hogy miattam komplikációd legyen, konzultálj!
2018. dec. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
45%
Ja igen nekem enyhén torlódott de az kb 1-2 miliméter, semmi bajom nincs vele a lányok szerint szexi, max annyi, hogy ha beleragad ritkán 1 csirke hús akkor kiszedem selyemmel ennyi.
2018. dec. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 attila502 válasza:

Nekem ma húzták ki a ball alsót. Kaptam két szurit,majd kiültem a váróba. Szerencsésnek mondhatom magam, mert műtétnek indult, a fele bent volt az íny alatt, de mégse kellett felvágni az íny.

Az orvos egy sima eszköz segítéségével feszegette ki, amely egy csavarhuzóra hasonlított. Elég gyorsan ment 3 perc volt az egész. Semmit se éreztem ,mert le volt zsibbadva az egész szám, csak egy kis nyomást lehetett érezni. A beavatkozás végen össze varta a fog helyét. Vérezni fog a seb, de a steril gézlap segíteni fog amit rá kell szorítanod a varratra egy 30 percen keresztül. Most megy ki hamarossan az érzéstelenítő, de szerencsére nem érzek semmit. 12 nap múlva megyek varrat szedésre. Sokkal rosszabbra számítottam.

Kitartást :)

2018. dec. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!