Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 5. gyokerkezelesem rosszab...

5. gyokerkezelesem rosszab lett mint az eddigi 4. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

Tudom hogy a fogorvostol kellene tanácsot kérnem, de hát hátha ti is voltatok ilyen helyzetben gondolom megkerdezem.

nos volt nekem 5 gyokerkezelesem, az eddigi 4 nem azt mondom hogy panaszmentes volt, mert nem találták úgy hogy le lehet zárni. volt olyan hogy problémamentes volt a másik kezelés után pedig már panaszos mert ragaskor elkezdett addig a pillanatig fájni míg ragtam. de ez az 5. ez vorzalmasabb. érzéstelenítő nélkül kezdtek feltarni az ideiglenes tömést, és már akkor megfajdult, mondták ez már probléma. adtak érzéstelenítőt. mikor befejezte a kezelést kimenet ugye az érzéstelenítő először szúró fájdalmat éreztem utána fájt végig és luktetett. eggyik kezelés után sem éreztem ilyen fájdalmat. ha már az alsó fogam hozzaer a felső gyokerkezelt fogam hoz már akkor is fáj. meg hozzateszem nem tudom mit csinálnak velem hiszen valamit mindig benthagyhatnak mert hallom ahogy az orvos az asszisztens hez beszélt hogy mik vannak itt, az asszisztens erre azt mondja '' kincseket talalunk" de volt már olyan hogy a főorvos konkrétan a 4. kezelesen, vattadarabot talált. hat mar az én fogam 3 fogorvos is kezelte.

én nem tudom ha ennyire fáj mi lesz a vége.mosr megyek majd 10 nap múlva megint de még várok a fájdalommal 1 2 napot hátha megterhelo volt most ez a fogamnak azért fáj így, de igen furcsalom az 5. gyokerkezelest kovetoen hogy ennyire fáj pedig még ha van is ideg hát kevesebbnek kéne legyen és ez fáj a legjobban.


2018. nov. 30. 21:55
 1/7 A kérdező kommentje:

flector port is ittam nem hatott, rá 4 órára már olyan kellemetlen volt a port öntöttem a számba egy kicsit ragcsaltam azon az oldalon ahol fájt, utána ittam vizet ez enyhítette kb egy órára de a luktetes az végig megvolt.

Előre is elnézést kérek a helytelen írásert, és előre megkoszonem aki tudna ehez szólni. köszönöm

2018. nov. 30. 22:03
 2/7 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen nem a fogad a fáj, mert ideg már nincs benne. Mivel nem vagy tisztában a gyökérkezelés menetével, ezért hiheted, hogy maradt bent ideg. Első lépésként egy olyan eszközzel távolítják el az idegeket és ereket a fogból, amire ezek feltekerednek és egy mozdulattal kiszedhetőek. Ha foszlány mégis marad, az elhal, azzal érezni már sosem fogsz. A gyökércsúcson lévő gyulladás a csonthártyát is gyulladásban tartja. Ahogyan pedig eszel vagy a szemközti fogad hozzáér, ez a terület nyomódik meg és ez fájdalmas. A lüktetés is a gyulladás jele.

A vattagombóc pedig protokoll. Ideiglenes tömés alá vattát kell rakni. Ha nyitva marad a fog, a csatorna nyílásához is vattagombócot kell rakni.

Ha nem akar gyógyulni adni kellene mellé antibiotikumot.

2018. dec. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
akkor ezek szerint be van gyulladva mikor elkezdtem kifurni az ideiglenes akkor megugrottam akko?
2018. dec. 1. 12:22
 4/7 A kérdező kommentje:
ne haragudj az akko? nem szerettem volna ideirni csak olyan rossz a billentyűm véletlenül ranyomtam
2018. dec. 1. 12:23
 5/7 A kérdező kommentje:
elvileg mindvégig gyógyszeres tömés volt benne. mindig mondták az időpontom előtt pár nappal azért fáj mert a gyógyszernek megy el a hatása
2018. dec. 1. 12:25
 6/7 anonim ***** válasza:

Vannak fogak, amelyeknek több idő kell a gyógyuláshoz. Mondjuk amelyik 5-szöri gyógyszerezésre sem reagál, oda már elkélne az antibiotikum.

Kérdezd meg a fogorvosodtól, hogy mik a kilátásai ennek a fognak...

2018. dec. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Egy darabig jó volt a kezelés után 3 nappal semmi probléma nem volt most megint elkezdett fájni de harapásra nem. Január 9. Én van időpontom majd megkerdezem hogy mi lesz.
2018. dec. 15. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!