Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit csinálnak gyökér kezeléskor?

Mit csinálnak gyökér kezeléskor?

Figyelt kérdés
Mitcsinalnak olyankor? Nagyon faj? Ki mit ajál fog kihuzás vagy inkább kezeltetés?
2018. dec. 18. 22:13
 1/4 anonim ***** válasza:
51%

Feltárják a fog belsejében azt a részt, ahol a fog gyökere, azaz a fő idegszála van. Azt kitépik és innentől tünet mentes lesz a fog, nem fog begyulladni. Majd fertőtlenítik. Tesznek egy ideiglenes tömést. Ha nem fertőződik el és nem regenerálódik az idegsejt, 1-2 hét múlva újra feltárják, fertőtlenítik és végleges tömést kap.



Amúgy a gyökér kezelésnél az állami propaganda ellen is kapsz védő oltást, hogy ne legyél gyökér...

2018. dec. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
51%

Fájdalom csillapítót kapsz. Nagyon erőset!

De nem mindig hatásos. Ezért az ujjaddal jelezd a dokinak, 1-5ig mennyire fáj. Nem cél a fájdalom keltés. Az ideg eltávolítása fájdalmas. De helyi lidokain az ellen is nyújt védelmet.

2018. dec. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
54%

Kiszedik a fogból és a gyökérből az idegeket. Nekem volt olyan, amit észre se vettem, mert már előtte elhaltak az idegek és volt olyan is, amin ordítani tudtam volna (érzéstelenítés nélkül kaphatok csak kezelést, te kérj ha teheted)

Az orvos egy lyukat fúr a fogba, ezen keresztül pici csavar szerű menetes szálakat tol le az idegek közé és ezt kihúzva tépi ki az idegeket. Ezt többször ismétli, amíg ki nem jön minden. Utána ideiglenes tömést kapsz, amíg megnyugszik a terület és kb két hét múlva betömi az idegcsatornákat az orvos, ha már lehetséges. Ha még mindig gyulladt, akkor hosszabb is lehet a folyamat.

Minden esetben a fog megtartása javasolt, a húzás végső eset.

2018. dec. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
81%

Nem fáj, csak kellemetlen egy pár óráig a kezelés után.

Amikor első lépésként kiöli, pontosabban kiszedi az idegeket akkor ugye érzéstelenítést kapsz. Akkor ha végzett kapsz egy ideiglenes gyógyszeres tömést 1-2 vagy 3 hétre, amit hetente cserél ha jól tudom, de ismerek olyan embert akinek 3 naponta cserélte, ez gondolom attól is függ mennyire volt durva a helyzet.

Amikor ez a dolog megvolt és már kapod a rendes tömést na akkor ha jól emlékszem először csak a gyökeret fogja betömni. Na azt is érzéstelenítéssel csinálja, de hiába az érzéstelenítés, és tényleg nem megijeszteni akarlak, de akkor az a pillanat amikor benyomja a gyökérbe a tömést na az baromi fájdalmas, de szinte pár másodpercre, és utána hirtelen el is múlik a fájdalom. Utána ugye a fogat építeni kell, arra még kaphatsz egy ideiglenes tömést pár napra, és utána cseréli le rendesre. Ha a korona oda van, akkor azt pótolni fogja ha töméssel nem bírja helyrehozni.


De szólok előre hogy ha kiszedte a gyökereket és megkaptad az ideiglenes tömést akkor a fogad érzékeny lesz pár napig, mert a gyökér után lévő ideg végződés vagy micsoda regenerálódik, az érzékeny lehet, de nem brutális fájdalom, csak érzed hogy nem stimmel. Ha lüktető fájdalmat érzel akkor nem lett jó a kezelés, és egyből vissza kell menned! De ezt majd fogja mondani.


Egyébként több időt kell rá szakítani de szinte fájdalom mentes. Persze mindenkinek más a fájdalomküszöbe, nekem a fogorvosom mondta hogy ő nem fogja mondani hogy mennyire fog fájni mert minden embernek más a küszöbe, amire mondta hogy fog fájni nem mondta mennyire, csak azt hogy egy pillanatra fog, és az úgy is volt. De volt olyan amire mondta hogy fog fájni és nem volt annyira vészes, ez nálam a sima fogtömésnél volt.

Foghúzásnál mert olyanban is volt részem sajnos arra mondta hogy vésni fogja mert annyira odavolt az a fogam sajnos nagy darab tört ki belőle, hogy az első ütésnél hiába az érzéstelenítés fog fájni, de utána nem. Igazából nem is fájt egyáltalán nem. Meg húzás előtt a szájpadlásomba is kaptam injekciót arra mondta hogy enyhe fájdalmat fogok érezni, de nagy nyomásos, kellemetlen érzés lesz mellette. Ebben részbe volt igaza, nem volt veszélyes egyik sem, de az tény hogy kellemetlen volt. De akkor annyira fájt a fogam hogy nem érdekelt az sem ha kiüti csak szabaduljak tőle.

Arra mondta hogy húzás után amikor kimegy az érzéstelenítő akkor 1-2 napig fájhat a helye, holott egyáltalán nem fájt, szinte megkönnyebbültem amikor kiszedte.


Most erre igazán nem tudok pontosat írni, én a saját tapasztalatomat írtam. Sokan mondják a gyökérkezelésre hogy sok fájdalommal jár, meg kellemetlen, meg ennyire nem jó, meg annyira nem jó, pedig valójában saját magamon tapasztalva nem volt hű de szörnyű. A barátnőm aki sokkal kényesebb ő sem izélt rajta utólag, csak eleinte félt rettenetesen szegény de amikor túl volt rajta szinte örömmel járt vissza a fogorvoshoz egy másik fog gyökér kezelésre már úgy ment hogy jókedvűen mert tudta már mivel jár.

Elkezdeni nehéz, de nagyon ezt tudom, én fél évig hanyagoltam a fájós fogamat FÉL ÉVIG!!!! Sokan el sem hitték, volt aki azt hitte bolond vagyok.

Elkezdeni nehéz, de amikor már annyira fáj hogy semmi nem hat, semmilyen gyógyszer, semmilyen házi megoldás na akkor már a legfélősebb ember is ráveszi magát arra hogy megkeressen egy fogorvost, beleértve magamat is.

Amit előtte átéltem az valami halál volt, de iszonyatos nagy kínzás, nem is értem miért kínoztam magam hónapokig egy olyan foggal amiből le volt törve, és bár nem fájt minden egyes nap, de enni nem tudtam normálisan, meg semmi, de amikor fájt szenvedtem, dolgozni is úgy mentem hogy 3 óránként vettem be fájdalomcsillapítót, és lepleztem a fájdalmat, de sokan kiszúrták hogy bajom van. Olyan is volt amikor nagyon odavoltam és a főnököm mondta hogy menjek haza, nincs értelme szenvednem, inkább kifizeti a teljes napomat de már tűnjek el a szeme elől mert rossz nézni.

2018. dec. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!