Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Híd vagy implantátum? Melyiket...

Híd vagy implantátum? Melyiket ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Az alsó 6 os fogam gyökérkezelt, de a fogorvos nem tudott rendesen lelemmi az aljára. Így nem tudta kikezeli. És már eddigi is érzékeny volt, de mára nagyon zavar ez az érzés.

Azt javasolt a fogorvos, hogy a mellette lévő kettőt lecsiszolja és tesz rá egy hidat. Na én erre azt mondom határozottan, hogy nem. Mert ugye 3 rágó fogam van, és így lenne kvázi nulla jó.

Azt mondta, hogy az implantátum az 400 ezer körül van.

Én a neten 125 ezret olvastam.

Ha kell akkor a 400 asat is meg kell csinálni sajnos, mert fog az kell.


Kérdésem, hogy mi az előnye egyiknek másiknak?

Valamint meddig tartanak? Az implant kitarthat életem végéig, vagy az is kieshet, lehet valami baja?


26 éves vagyok, szerencsére ezen a fogamon kivül a többi okés.



2018. dec. 24. 10:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Implant és valóban a teljes költség 400 körüli
2018. dec. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 TR75 ***** válasza:
90%

Nem tudom, hol laksz, de 400000-be szerintem nem kerül. Olyan 250-300000 igen, lehet, az implanttal és a többivel. Persze, függ az anyagától is. Mondjuk a 6-ost nem kell feltétlenül cirkon koronával pótolni, és máris olcsóbb. Lehetséges, hogy ha egyszer megcsinálják, akkor örök darab.

A híd legnagyobb hátránya, hogy adott esetben egészséges fogakat kell lecsiszolni, amik ezt lehet, hogy megsínylik. Semmiképpen nem szólnak egy életre, olyan 20-25 évet kibírhatnak. Másrészt ha gond van valamelyik pillérrel, le kell szedni, kezelni kell a fogat, újra csiszolni és rátenni egy pótlást. Elvileg egy fog 1+1 ilyen beavatkozást bír ki (eredeti pótlás + "generál").

Létezik amúgy még egy módszer, az inlayes pótlás, amikor a két pillér fogat nem csiszolják, hanem "fúrják", és az előkészített kazettába beleragasztják a pótlást, ami egyben a hidat tartja. A fogat kevésbé viseli meg, főleg, mivel nem a zománcot csiszolják le. De sok helyen nem csinálnak ilyesmit. Ennek a módszernek még az az előnye, hogy adott esetben fém egyáltalán nem kerül a szájba.

2018. dec. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Implantátum. És igen tényleg drága, de lehet rá állami támogatást igényelni a SOTE-n. OEP-es listára felvesznek. Nekem is igy csinálták, tök ingyen. A kezelőorvosodnak kell beajánlania és a Mária utcában, a szájsebészeten megcsinálják az implantátumot ingyen. Viszonylag amugy ahhoz képest hogy állami és nem magán, a szájsebészeti klinika ahhoz képest hogy milyen egyéb más klinikák vannak, elég jó.
2018. dec. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, leírnád nekem, hogyan lehet rá támogatást és ki jogosult rá?

Azt tudom hogy egyébként ha kötök egészségpénztári kártyát, akkor adóból visszatérítenek 20% ot.

Lehet ilyen összegnél már érdemes.

2018. dec. 24. 12:17
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Azt tudnod kell, hogy az implantátum egy filléres (pár ezer Ft-os) anyag.

Viszont a fogorvosok ezt felszorozzák egy hasra ütéssel, és beültetik pl. 10-szeres áron, mert kinézik a kamarából, ha már öt éves a BMW-jük.

(Van fogorvos a családban.)


Pl. itt nézhetsz árakat:

[link]

2018. dec. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő jó megoldás. Az implant ÓRIÁSI előnye hogy nem kell lecsiszolni a másik két fogat, hátránya hogy jóval többe kerül, és jellemzően több idő elkészíteni (meg kell várni amíg a csontban gyógyul az implantátum, és utána raknak rá koronát).


Meg ezen kívül sok mindent egyénileg is mérlegelni kell, pl. mit tudom én... ha a mellette lévő fogak is tök szuvasak vagy össze-vissza vannak már tömve akkor igazából nem baj ha elcsiszolnak belőlük és híd kerül rá. Meg tényleg sok egyéni tényező van, ezt a fogorvosoddal kell megbeszélni...

2018. dec. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Mondjuk akkor nekem lehet azért mondta az orvos a hidat, mert a mellette lévők össze vissza vannak csiszolva?


Akkor most néhány tiz ezer

aztán X év múlva 1,2 millió...


vagy most 400 as implant és a másik kettővel kérdés mi lesz ugye...

2018. dec. 25. 20:10
 8/11 TR75 ***** válasza:
Akkor van már csiszolva fogad?
2018. dec. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
rosszul írtam bocsánat, tömve vannak, de rendesen helyre van hozva az 5. és 7. fog
2018. dec. 25. 23:20
 10/11 anonim ***** válasza:
91%
3-as vagyok. Azt elfelejtettem hogy csak akkor csinálják meg ingyenesen ha baleset történt és amiatt van a foghiány. Ha kirohadt vagy valami, kihuzták ugy nem, csak ha baleset es a kezelo orvosod ezt igazolja es ir egy beajánlast. Szoval a te esetedben valószínűleg nem kapnál rá támogatást mert nem baleset miatt nincs fogad. Én pofára estem biciklivel és a felső jobb 1-es kitört teljesen, ezert kaptam.
2018. dec. 26. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!