Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tizenéve gykérkezelt fog...

Tizenéve gykérkezelt fog hogyan fájhat?

Figyelt kérdés

Felső hatos fog, kb. 12-14 éve gyökérkezelték, tökéletesen jó volt minden de november óta fájdogál! nem konkrétan a fogam, hanem alatta az egész rész leírni se lehet de egy nyomó fájdalom.


Voltam fogorvosnál vele csináltak röntgent de minden jónak tűnik rajta. Azt mondták vagy kihúzzák vagy újra gyökérkezelik de annak meg kb. 50% a siker aránya.


Létezik, hogy a röntgen nem mutat egy esetleges cisztát? Vagy mitől fájhat? Nem akarom kihúzatni de az új gyökérkezelésre meg mi a garancia hogy jó lesz ha azt se tudják mi baja :(



2019. jan. 1. 19:49
 1/4 anonim ***** válasza:
41%

Miért akarja újra gyokerkezelni? Rosszul van kezelve, nem ér végig a tömés? Így lehet vele egy kis gond, de ha nincs alatta gyulladás, akkor nem az fáj.


Folyamatosan fáj? Vagy csak ragasra?


Amiket én tapasztaltam: fájt úgy fogam, hogy kettővel arrébb volt az egyikkel gond.

Konkrét fogfajast éreztem úgy, hogy az ínyem gyulladt be, és az is csak enyhén.


Ezzel csupán annyi adnék tanacskent, hogy nem biztos, h a fogaddal.baj van. Esetleg menj el egy másik dokihoz!

2019. jan. 2. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Létezik, hogy a röntgen nem mutat egy esetleges cisztát?"


Nem igazán.

2019. jan. 2. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A gyökértömés tökéletes a röntgenen sem látszik gyulladás de fáj 0-24ben vagyis ilyen húzó-nyomó érzésem van és a fog is érzékeny ha tapogatom.


Volt rajta egy új szuvasodás nemrégen azt javították de lehet bejutottak a baktériumok a gyökértömésig és újrafertőzzék? 100% hpgy az a fogam fáj.


Azért akarja gyökérkezelni mert mást a húzáson kívül már nem nagyon lehet vele csinálni. (hátsó 6os)

2019. jan. 2. 10:57
 4/4 anonim ***** válasza:

Értem. Nem tudok okosat mondani, nem vagyok orvos, nem is ismerem a többi fogad állapotát.


Én elmennék egy másikhoz is, röntgent csináltatnék a környező fogakról is.


Ha a tömés jó, akkor oda baktériumok nem juthatnak be. Esetleg egy kisebb járatot kihagyott régen az orvos, ez éppen lehetséges. De ha már 10 éve tünetmentes volt, nem hiszem, h oda lejutott valami most.


Testvérem és én is konkrét fájdalmat éreztünk olyan fogban, amivel nem volt gond, hanem mellette/mellette kettővel. Nekem is éppen a 6-ossal (bal, lent) volt ez az eset. Először éreztem olyat, h másik fog fáj a valós gond helyett. Konkrét, jól lokalizalhato fájást egy ép fogban... nagyon meglepő, de tényleg van ilyen. A leírásod alapján nem lehetne baj a gyokerkezelt fogaddal, azért írok ilyen alternatívákat. Persze az orvos jobban tudja/látja, szóval... Nem tudom.

2019. jan. 4. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!