Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan kell fogat mosni?...

Hogyan kell fogat mosni? Hányszor kell egy nap? Ti hányszor szoktatok? Fogmosás után hány óra múlva esztek? Elnézést sok kérdésért?

Figyelt kérdés
2019. jan. 2. 16:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Kétszer mosok. Reggeli után, és este vacsi után. Körkörös mozdulatokkal, és este fogselymezek is.
2019. jan. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%

Gyümölcs evés után közvetlen nem szoktam és elvileg nem is szabad fogatmosni, mert a gyümölcssavak nagyon meggyengítik a fogakat.


Szóval azok után mindig várok legalább fél órát.

Reggel/délelőtt (kelés után) is igyekszem mindig fogmosás előtt enni rendes ételt, mert ha fogmosás után eszek, akkor olyan mintha feleslegesen mostam volna meg. Így meg legalább frissnek hat a szám és éhes sem vagyok.


Szájvizet szoktam utána használni, de van mikor napközben is 1x-1x, ha olyan helyre megyek, és előtte pont zabáltam valami nem túl egyszerű ételt.


Este én nem szoktam fogat mosni, csak sok vízzel öblögetni vagy kis citromléből csinált limonádéval.

2019. jan. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én csak este szoktam. Reggel csak kiöblítem a szám, és lekapirgálom a nyelvemről a lepedéket.

Evés után minimum 30 percig (de inkább több) nem ajánlott enni, mert az ételben lévő savak felpuhítják a fogzománcot amit aztán a fogkefével szépen ledörzsölünk. utána pedig azért nem célszerű egy darabig, mert a fogkrém íze miatt nem érzed a kaja ízét rendesen.

Én söprögető módszerrel mosom, az ínytől elfele irányuló mozdulatokkal.

2019. jan. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
bocs: nem ajánlott enni helyett nem ajánlott FOGAT MOSNI :)
2019. jan. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én reggel meg este szoktam de gyümölcs után én se mosok fogat.
2019. jan. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!