Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Jobb felső 6-os fog húzása...

Jobb felső 6-os fog húzása mennyire veszélyes? Hosszú gyökere van? Ma fogják kihúzni. És félek mert sok rosszat olvastam róla.

Figyelt kérdés

2019. jan. 16. 07:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem kell felno! Nekem a 7.ez huztak, fel perc alatt kint volt. Utana rosszabb, mert 1 hetig ugy erzed, hogy krater van a szadban😅😅
2019. jan. 16. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Azt olvastam hogy a gyökér bent lehet az arcüregbe,és akkor varrni kell... Ha így van azt a rendelőbe megcsinálja a doki vagy szájsebészet?Mert az nekem busszal vagy 2 óra.Délután fogják húzni.
2019. jan. 16. 07:45
 3/16 A kérdező kommentje:
És még annyi hogy enyhén náthás vagyok és ki kell fújni az orrom,de azt olvastam hogy nem szabad ort fújni ilyen fog húzása után.
2019. jan. 16. 07:55
 4/16 anonim ***** válasza:
Náthásan ne menj be fogat húzatni! Elfertőződhet a seb.
2019. jan. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
De akkor mit csináljak?Fáj. főleg mikor mosom és ahogy hozzá ér a fogkefe vagy pl ha eszek és ráharapok pl a kenyérre akkor is fáj.És ha péntek estétől elkezdene elviselhetetlenül fájni akkor végem lesz.Nálunk nincs fogászati ügyelet,legközelebbi kb 70-80 km
2019. jan. 16. 08:17
 6/16 A kérdező kommentje:
Valóban megtörténhet hogy eltörik az állkapocs?
2019. jan. 16. 08:49
 7/16 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogycsak gyökérkezelni kell?

Nem hiszem, hogy varrni kell. Engem se kellett, pedig jó kis tekervényes gyökere volt.:)

De volt bölcsfog műtétem, ott varrtak. Az se ördöngős, kb 1 perc, de akkor se hiszem, hogy neked kéne.:)


1. voltam

2019. jan. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

A másik kérdésedre írt választ átmásolom ide is:


5-östől hátrafelé lévő fogak gyökerei benyúlnak sokszor az arcüregbe is igen. Nekem a hatost kéne húzni, szájsebész kellene hozzá mert a röntgen szerint nekem egyértelmű az arcüreg érintettsége. Aztán van akinek meg nem, minden eset más:)

2019. jan. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Egyébként szerintem is simán lehet, hogy gyökérkezelik inkább :)
2019. jan. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Kb fél éve húzták a bal felső 6-ost.Azzal nem volt semmi gond.Bár így lenne most is!
2019. jan. 16. 13:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!