Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Jobb felső 6-os fog húzása...

Jobb felső 6-os fog húzása mennyire veszélyes? Hosszú gyökere van? Ma fogják kihúzni. És félek mert sok rosszat olvastam róla.

Figyelt kérdés

2019. jan. 16. 07:33
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
És mi van ha nekem is beleér az arcüregbe?és a húzásnál derül ki?Innen a szájsebészet kb 70-80 km
2019. jan. 16. 13:47
 12/16 anonim ***** válasza:

Ezek a fránya hatos fogak, csak a baj van velük :)


A legrosszabb ami történhet, hogy megnyílik az arcüreg és össze kell varrni. Engem ennek a veszélye miatt eleve szájsebészhez küldtek a húzásra de gondolom a fogorvos is tud valamit kezdeni vele ha ez megtörténik addig míg nem jutsz el a szájsebészhez :) Nem lesz szerintem semmi gond ha egy napig úgy leszel, azért nem szakad fel az arc ne úgy képzeld el :D Meg adnak antibiotikumot a fertőzés elkerülése érdekében.


De tényleg nyugi általában tényleg komplikáció mentesen kijön ez csak a legrosszabb eshetőség! :) Meg lehet nem is húzzák ki!!

2019. jan. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

A doki is össze bírja sztem varrni

Amúgy ha lehet NE húzasd ki

Én a gyökérkezeléstől féltem marhára, ezért huzattam ki a 7esemet...hááát, igaz hamar megvolt, de nagyon bánom. Zavar, hogy nincs ott a fog....most gyűjthetek a pótolásra, nagy marha voltam.

1. vagyok megint

2019. jan. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Haza értem.Nem is a 6-os volt hanem a 7-es,ki kellett sajnos húzni.sokat kalapálta de nem fájt.utána viszonylag könnyen kijött.majd befogta az orom és megfújatta. azt mondta nem nyílt meg az arcüreg.hát rendesen meg könyebbültem ezek után. most elvagyok még zsibbadva.szomjas is vagyok.... meg minden. de túl vagyok rajt!
2019. jan. 16. 17:44
 15/16 anonim ***** válasza:
Na, akkor hála az égnek :) Jobbulást!
2019. jan. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Folyik az orom de em merem kifújni...,ne hogy megnyíljon az arcüreg szájvizet mikor használhatok mert ezt nem kérdeztem meg.Hát jó nagy lyuk lett a fogam a helyén!Vérdugó meddig eshet ki?Akár még napok múlva is?Húzás óta nem piszkáltam nem öblögettem sőt még rá se gyújtottam de a rosebb majdnem megesz.Ma meg meló de nem sok kedvem van,enni se tudok rendesen stb.Test edzés is tárgytalan gondolom jó pár napig.Teljesen lefogyok mire újra edzőterembe mehetek...
2019. jan. 17. 07:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!