Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Csokira és cukorra cukros...

Csokira és cukorra cukros ételekre ( gondolok itt sütire csokis kekszre gumicukorra stb. ) SZÜKSÉG van egy egészséges étrend kialakításához?

Figyelt kérdés
légyszi kíméljetek olyan mondatoktól h "belefér" meg h "néha-néha lehet", arra vagyok kiváncsi h kell-e. azt tudom hogy étcsokit és szőlőcukrot ajánlatos néhanapján fogyasztani. pl sportolók vagy pl dogaírás előtt egy kocka étcsoki ilyesmi..de a süti pl kell néha?
2012. aug. 3. 05:47
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
91%
nincs szükség finomított szénhidrátra.
2012. aug. 3. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
VÉGRE valaki egyetért velem ! a 60-70 éves ismerőseim mind az mondják h sütit kell enni néha mert az egészséges!!! :D
2012. aug. 3. 06:13
 3/26 anonim ***** válasza:
0%
Szükség van rá! Ha nem eszel cukrot és csokit,akkor nem termel elég inzulint a szervezeted,és akár cukorbeteg is lehetsz! Ez csak egy újabb ostobaság,hogy árt a cukor! Sőt,vizsga előtt kimondottan jó,ha eszel egy-egy csokit.
2012. aug. 3. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem termel elég inzulint? -.- A II-es típusú cukorbetegség azért alakul ki, mert a rohadt sok inzulin termelődik a finomított szénhidrátzabálás következtében, a sejtek meg elkezdenek védekezni az inzulin ellen kialakul az inzulinreziszstencia és szép lassan a hasnyálmirigy feladja a harcot, mert már nem bír eleget termelni a megnövekedett szükséglet miatt.
2012. aug. 3. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
40%
Az egészséghez szükség lehet rá, nem csak a test, a lélek egészsége is fontos. Ha nem tudsz örülni egy szelet sütinek, mert már attól bűntudatod van, több kárt okozol, mint 20 g finomított szénhidráttal. Nem kell belőle rendszert csinálni, de az öregek ezért mondják, hogy kell néha süteményt enni és igazuk is van.
2012. aug. 3. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
mivan ?:O
2012. aug. 3. 08:33
 7/26 A kérdező kommentje:

és ha nem tudok neki örülni akkor mi van? létezik olyan ember a földön amikor már az édes íz gondolatától is undorodik.

én pl szó szerint undorodom a csokitól a fagyitól meg a gumicukortól vagy bármitől aminek olyan íze van

2012. aug. 3. 08:45
 8/26 A kérdező kommentje:
meg a jégkrémtől.
2012. aug. 3. 08:45
 9/26 A kérdező kommentje:

meg a kockacukortól. a töménytelen mennyiségű édes cukros kaják...pfúj! még a gondolatától is rosszul vagyok.

ha egy gyümölcsös vagy joghurtos sütit néha napján udvariasságból az még belefér de ezek az előbb felsorolt édességek :S

2012. aug. 3. 08:50
 10/26 anonim ***** válasza:
54%

Akkor ne örüljél neki, nem kötelező, de csak azért undorodni tőle, mert "fúúj, az tele van cukorral", beláthatod, hogy igen nagy butaság. Mindenki odavan ezzel az update maszlaggal meg reform, közben meg neveljük az önképzavaros, önbizalom-hiányos, bűntudattal teli embereket, mert jaj Istenem, megettem egy szelet sütit, most aztán akkora bűnt követtem el, hogy ihaj. Ma már én sem eszem gumicukrot, de gyerekkorban hozzátartozott a kiegyensúlyozott élethez, hogy tömtük a búránkat dinós gumicukorral.

Mindent lehet és kell is enni, csak mértékkel. Az, hogy valaki megkíván egy szelet sütit heti egyszer, és azért nem eszi meg, mert cukros, hát az baromira kiegyensúlyozott lélek lehet.

Az, ha valaki nem szereti az édességet az íze miatt, egész más dolog, én sem szeretem a szalontüdőt, nem is eszek sose.

2012. aug. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!