Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás után meddig szabad...

Foghúzás után meddig szabad fájni a fog-helynek? Pont egy hete húzták ki a fogamat és még piszkosul fáj a helye.

Figyelt kérdés
Antibiotikumot is szedek, fájdalomcsillapítót is, mégsem csitul. Visszamentem, kitisztították, változatlanul fáj. Tapasztalatok érdekelnének...

#foghúzás-utáni-fájdalom
2019. febr. 19. 07:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
nem szabadna már fájnia.. menj vissza.. lehet beletört egy darabka amit nem vettek észre? ne hagyd magad lerázni mert ez nem normális
2019. febr. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"lehet beletört egy darabka, amit nem vettek észre". Ezt a hibát igen nehéz elkövetni, mert a fognak van koronája és gyökere és enyhén szólva feltűnő, ha bármelyik is hiányzik. Maradjunk annyiban, hogy ha valaki annyira gyengeelméjű, hogy ezt nem veszi észre, az nem képes elvégezni egy orvosi egyetemet (de nagyon mást sem...).

A fogmedergyulladás bármikor előfordulhat, 1-2 nappal a húzás után jelentkezik és igen, piszkosul fáj. Ezzel vissza kéne menni, mert ez magától nem fog gyógyulni. De az is lehet, hogy csak annyira komplikált volt a húzás, esetleg erről gyulladásban is volt alapból, hogy ennyi ideig tart a gyógyulás. Mindenesetre menj vissza, maximum azt mondják, hogy minden rendben :) nem fogják leszedni a fejed sőt, legalább látják, hogy érdekel, hogy mi történik veled.

2019. febr. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
...visszamentem, újra kikaparták a sebet, antibiotikumot is kaptam, szedem, fájdalomcsillapítóval együtt, mégis fáj. Minden nap visszamegyek.
2019. febr. 21. 08:18
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
drága 2-es ismeretségi körömben nem egy példát tudok rá mondani, a vége szájsebészet lett... egyáltalán nem normális hogy antibiotikum mellett, folyamatos tisztítgatásokkal fáj még... nem tudom hova kéne menned, egy röntgen kéne talán, lehet akár csonthártya gyulladás is, bár annak antibiotikumtól rendbe kéne jönnie, passz.. tényleg nem tudom mit kéne tenned de ez nem normális..
2019. febr. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Drága 4-es! Ha szájsebészet lett a vége, akkor valakinek csak feltűnt, hogy maradt benn valami :) van egyébként bármi építőjellegű hozzászólásod, vagy csak annyit tudsz hozzáfűzni, hogy “nem normális”? Visszament az orvoshoz, leírtam, hogy jó eséllyel mi lehet a háttérben, egy foghúzás után sjanos ilyen előfordul, de azon túl, hogy “bent maradt valami”, még 1000 és egy dolog lehet, amiről te még életedben nem hallottál.. Ha a fogorvos kezeli, akkor baj nincsen.

Ellenben az tényleg nem normális, hogy szemmel láthatóan full laikusok egy ennyi tünet alapján, hogy “fáj”, már egyből jól megszakértik, hogy az orvos vmit bent hagyott, mert hát ismerőssel is előfordul. Az a nem normális, hogy sajnos hozzád hasonlók véleményt írhatnak, miközben olyan messze vagy a fogorvostudománytól, mint Makó Jeruzsálemtől. Ez az arrogancia, ami nem normális.

2019. febr. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az együttérzést, már javulófélben van. Kiderült,mert rákérdeztem, - Fogmeder-gyulladás volt. Megröntgenezték, semmi nem maradt benne, csak szétszóródott a baci. Még egy kicsit fáj, de lecsengőben van, - remélem. 2 hétig tartott. A véraláfutás is zöldül már az államon.
2019. febr. 22. 23:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!