Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás után 9nappal nagy...

Foghúzás után 9nappal nagy lyuk a fog helyén, nem látni vérdugót. Normális lehet?

Figyelt kérdés

9 napja húzták ki az alsó bölcsesség fog előtti fogam, szerintem normálisan kialakult a vérdugó. Már a napokban arra lettem figyelmes hogy egyre jobban "nől" a fogam helyén a lyuk, úgy értem hogy egyre mélyebb. Ma fogmosás után megnéztem és kicsit megijedtem, mert nem láttam benne semmit, olyan mintha íny borítaná belül a lyukat, de szerintem nem az. Kicsit elkezdett vérezni fogmosás után de annyira kis mennyiség, hogy csak a lyuk allján láttam meg.

Semmilyen fájdalmat nem érzek. Valaki tudna tanácsot adni, hogy mit tudnék csinálni vele, esetleg elősegíteni a seb összehúzódását valahogy? Fogorvoshoz nem tudok vissza menni, mert koleszos egyetemista vagyok, így elég távol vagyok.


2019. márc. 3. 16:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Tartsd tisztán, ne piszkáld, majd összehúzódik, elsimul magától.
2019. márc. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak amit előttem tanácsolnak: hidd el, magától megoldódik a dolog.
2019. márc. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hogyan tudom tisztán tartani, ha öblögetni nem szabad? Fogpiszkálóval tisztítsam ki a lyukat?
2019. márc. 4. 13:33
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne aggódj. Azok alapján amit leírtàl megindult már a gyógyulás és szervült a vérdugó. Szépen tartsd tisztán. Nem lesz baj :)!
2019. márc. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem szabad öblögetni? Ha nem volt szabad, az gondolom, csak a foghúzás utáni néhány órára vonatkozott, nehogy újra el kezdjen vérezni. Ilyenkor már nem csak szabad, kell is!
2019. márc. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Így van mostmár szabad. Addig nem szabad amíg meg nem alvad a vérdugó. Ha addig öblítesz akkor kiöblíted és begyullad a csont a húzás körül. De mostmár szabad rendesen mint máskor.
2019. márc. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Rendben megpróbálom. De arra még szeretnék választ kapni hogy normális-e a vérzés? Most is kivérzett evés után. Nem nagyon csak kicsit a lyuk allján látom.
2019. márc. 4. 19:58
 8/11 A kérdező kommentje:

Azt kihagytam, hogy bevolt gyulladva a gyökere körül a fogam. Nemtudom közrejátszik e a gyógyulásban. Viszont antibiotikumot nem kaptam a fogorvosomtól.

Nemtudom mitől vérezhet ki, de kezd már elegem lenni belőle, lassan 10nap elmúlt már a foghúzás óta és nem gyógyult annyira hogy visszatérjek a régi szokásokhoz. Hála Istennek nem fáj a helye, sem az állkapcsom.

2019. márc. 4. 20:13
 9/11 A kérdező kommentje:
Még valami, a mögötte lévő bölcsességfogam a húzás óta fáj kicsit nyomásra.
2019. márc. 4. 20:16
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok fogorvos, de a fogaim felét már ki kellett húzni,így a tapasztalataim alapján azt mondom, hogy ha nem fáj, akkor nem kell vele különösebben foglalkozni. Ne nézegesd, ne nyomkodd, de evés után öblítsd ki a szádat és moss fogat, ahogy szoktál, legfeljebb a húzás helyén kicsit óvatosabban. A hátsó fogak nagy gyökerűek, nagy a lyuk utánuk, idő kell, hogy teljesen összeforrjon, elsimuljon a helye.
2019. márc. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!