Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Baj ha közbe ''összesúrolom''...

Baj ha közbe ''összesúrolom'' a fogaim?

Figyelt kérdés
Én nem tudom mit lett velem, eddig sose csináltam ilyet, de mostanában közbe akarom ellenére összesúrolom a fogsorom. Félek, hogy valami baja lesz a zománcnak. Mit tudnék tenni ez ellen? Hiába figyelek oda, mégis csinálom..
2019. márc. 7. 05:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Rágózz
2019. márc. 7. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A fogcsikorgatás, szorítás általában valami stressztől van. Vagy ha csálék a fogaid. Nekem mindkettő megvolt, már fogszabim van, de még néha éjjelente arra kelek hogy csattogtatom, várhatóan csikorgatom is. Napközben én is sokszor vettem észre, hogy szorítok. Amíg agyban nem dőlt el a stresszmegoldás, vagy nem hozzák helyre esetleg a fogaid csáléságát (lehet ez egy úgynevezett rossz harapás is) addig nem igen fog elmúlni, hacsaknem nagyon figyelsz. De ha napközben csinálod, kitudja éjjel mit csinálsz, arra meg aztán végképp nem lehet figyelni. Érdemes a probléma hátterének utánajárni.
2019. márc. 7. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!