Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ti visszamennétek hozzá?

Ti visszamennétek hozzá?

Figyelt kérdés
Még a nyáron voltam fogorvosnál aki gyökérkezelte a fogam. Ideiglenes tömést rakott bele és visszakellett volna mennem de nem mentem. Azóta is az a tömés van benne. De most egy másik fogammal mennék. Emlékszik még vajon rá? Vagy jobb ha nem megyek hozzá?
2019. márc. 7. 11:42
 1/3 anonim ***** válasza:
A gyökérkezelt fogak hamar törnek. Az ideiglenes tömés mint ahogy a nevében is benne van nem örökös. Én kérnék a helyedben időpontot azzal amivel most van gond és ha ott vagyok megmondnám hogy sajnos nem tudtam visszajönni a másikkal, de szeretném megcsináltatni adjon időpontot. A gyökértömés esetleg rá a korona elhagyása fogvesztéssel járhat, csak nem szeretnéd kihúzatni.
2019. márc. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hidd el, sok igénytelen beteget lát egy fogorvos, emiatt ne izgulj! (Már bocs hogy igénytelennek tartalak, de a "már nem fáj, akkor minek lássuk el rendesen a fogat, majd elmegyek, ha fáj valami" hozáállás miatt tényleg igénytelen vagy.)
2019. márc. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Persze, nem te vagy az első és nem is az utolsó, aki sz*rik bele nagy ívből. Sok helyen amúgy vmilyen úton módon rögzítik a pácienseken végzett kezeléseket, pont azért, hogy mikor legközelebb megy a beteg, akkor lehessen tudni, hogy mire számítsanak. Viszont ez, hogy nem mentél vissza, ez kitolás volt az orvossal, de saját magaddal szemben is. Nem véletlenül ideiglenes az ideiglenes. Ha tudtad előre, hogy neked ez nem fontos annyira (és nyilván tudtad, mert különbség van aközött, hogy a megbeszélt időpont váratlanul mégsem jó, de kérsz másikat és aközött, hogy egyáltalán nem mész el, pedig sikerült megértened az ideiglenes fogalmát), akkor szólhattál volna az orvosnak, hogy inkább húzzátok ki most, mert nem fogsz visszajönni, neked sem rabolja az idődet azzal, hogy reszelgeti a gyökércsatornáidat, te sem rabolod sem az orvos, sem a rákövetkező páciensek idejét azzal, hogy reszelteted a csatornáidat. Ráadásul egy ilyen fog kihúzása mindig nagyobb szívás, mint ha azonnal abban az ülésben történt volna, ezen fogak rigidek, törékenyek, az ideiglenes tömés pedig nem feltétlenül zár ilyen sokáig, jó eséllyel még jobban elszuvasodott, még jobban felpuhult a foganyag, hogy csak dirib darabokban lehessen egy órán keresztül kikapargatni a maradékot. És ezt azért írom le, mert ennyi idő elteltével nagyon jó esély van rá, hogy már nem lehet mit kezdeni vele, csak kihúzni...
2019. márc. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!