Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit tanácsoltok, legyen...

Mit tanácsoltok, legyen fogszabályozóm vagy ne?

Figyelt kérdés
18 éves elmúltam, és nemrég költöztünk Pestre, ahol mondták nekünk, hogy lenne erre lehetőség, hogy szabályozzák a fogaimat. Már korábban is feltűnt, hogy nem éppen sorban állnak, de akkor nem zavart, és bele sem gondoltam, hogy lehetnek negatívumai is a jövőben, ha nincsenek megcsinálva. Egyébként elég sok rossz fogam is van, problémás a fogsorom. És elkezdtem azon gondolkozni, ha majd idősebb leszek, és mondjuk elromlik majd az a fogam, ami pl. nagyon kiáll a többi közül akkor azt egyáltalán fogják e tudni kezelni, vagy ki kell majd húzni... Ezt mondjuk nagyon nem szeretném, mert pont akkora rés lenne úgy két fogam közt, hogy zavaró legyen, de állítólag nem lehet majd fogpótlással helyrehozni. Viszont engem alapból nem zavar a fogsorom így ahogy van, és félek, hogy ha szabályoznák, akkor teljesen másképp néznék ki például. A fogorvos még olyat is mondott, hogy plasztikázni kéne az államat, hogy szép legyen... :/ Ez mondjuk nagyon elrémisztett, és most teljesen tanácstalan vagyok, mert egyik megoldás sem túl biztató. Esetleg van valami meglátásotok a dologgal kapcsolatban? Ti hogy döntenétek a helyemben? Köszönöm előre is a válaszokat!

2019. márc. 10. 07:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Fogszabályozás valójában a legritkább esetben történik esztétikai okok miatt, mindig vmiféle funkció javítás, hosszú távú prevenció az elsődleges cél, amiből te, aki személyesen érintett vagy valóban annyit veszel észre, hogy másként állnak a fogaid, jó esetben elégedett is vagy a végeredménnyel. A kifejtésből sok minden nem derül ki, az áll plasztika már bizonyosan pusztán az esztétika miatt lett említve, de igen, az viszont előfordulhat, (ami nagyon jó, hogy te ezt meghallottad és emiatt is gondolkodóba estél), hogy egy szerencsétlen foghelyzet miatt a későbbiekben te nem számíthatsz akármilyen fogpótlásra. De még sokszor egy tömés kivitelezése is sokkal nehezebb, ha megoldható egyáltalán. Írod, hogy rosszak a fogaid. Ha például a fogsorod eléggé torlódott, annak bizony a tisztítása is jóval nehezebb, így az szuvasodásra hajlamosíthat. A helytelen harapás pedig a későbbiekben ízületi problémákat is okozhat.

Én a helyedben a következőt tenném: nem egyértelmű, hogy neked ezeket fogszabályzó szakorvos, vagy fogorvos mondta. Ha előbbi, akkor is jó hallani egy másodvéleményét, ha utóbbi, akkor meg már csak amiatt lenne érdemes megkérdezni egy szakembert, hogy neki ezzel mik a hosszú távú tapasztalatai.

2019. márc. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Esztétikai szempontból szerintem az eredmény felbecsülhetetlen. Attól ne félj, hogy nem fogsz tetszeni magadnak. Én azóta vigyorgok csak igazán bátran, amióta szabályzottak a fogaim. Ezen felül azóta jelentősen lassabban romlanak, alig kell pár évente egy-egy tömést cseréltetnem, vagy egy pici lyukat tömetnem. Korábban gyorsabb ütemű volt a romlás, mert nem fértem úgy a fogakhoz.

Összességében én a fogszabályzásban semmilyen negatívumot nem látok.

2019. márc. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hosszú és értékes válaszokat :) Valószínűleg még megkérdezek más fogorvosokat is, egyébként fogszabályozó szakorvos volt akivel beszéltem, de erdekel más véleménye is.
2019. márc. 15. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!