Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit kezdenének a fogammal?...

Mit kezdenének a fogammal? Fontos!

Figyelt kérdés
Szóval, az a helyzet áll fenn. Hogy a metszőfogaim (felső) elkezdtek romlani. Nem tapasztaltam fájdalmat, az iskolával mentünk el fogorvoshoz aki mondta,hogy gondok vannak. De egyébként nem is lehet észrevenni. (Én már észre szoktam ha közelebb hajolok a tükörhöz) Már van időpontom orvosnál, de nem tudom mire kell hogy számítsak ugyanis azt nem mondták. Ha a felső fogsorban lévő metszőfogak kezdenek el romlani, azt be lehet tömni. Vagy ott már nem igazán? Valakinek van valami tapasztalata ez ügyben? Egyébként ha nem érezem emiatt fájdalmat, akkor még nem is lehet "annyira" vészes. De akkor mennyire fáj ha kifúrják? Tudom hogy nem kellemes érzés és gyerekesek azok a kérdések amiket az imént feltettem. De rettenetesen félős természetű vagyok ilyen téren, és nem tudom mire számítsak. Rákerestem a neten de nem találtam ezzel kapcsolatban semmit. Valaki elmondaná hogy ez hogy is működik? Esetleg személyes tapasztalat?

2019. márc. 15. 18:47
 1/6 anonim ***** válasza:

A fogszuvasodás eleinte nem jár fájdalommal. Minél előtt betömik, annál kevesebbet kell dolgozni rajta a fogásznak.

Sokan félnek a fogorvostól. Nem kertelek, az első injekciónál megszorítja az ember a szék karfáját. Viszont utána már nem érezni fájdalmat, csak annyit matatnak a szádban.

Vegyél erőt magadon és minél előbb csináltasd meg. Legalább túl leszel rajta és a fogad sem romlik tovább.

2019. márc. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Mindenképp mondd meg a fogorvosnak, hogy félsz (vagy mondd úgy, hogy nagyon izgulsz, ha cikinek találod). Ha pici a lyuk (és valószínűleg pici, ha nem szokott fájni magától), akkor lehet, hogy ki lehet fúrni érzéstelenítés nélkül is (azért úgy valamennyire fáj). De ha félsz, hogy fájni fog, akkor lehet, hogy az a biztos, ha megkéred az orvost, adjon érzéstelenítőt. Tényleg fáj egy picit, de sokkal rosszabbnak látszik, mint amilyen valójában. Lehet, hogy a fogorvosnak van olyan zseléje, amivel érzésteleníteni tudja az ínyt a szúrás előtt (nem tudom, hogy ez mennyire elterjedt).


Először általában egy kisebb fúrót használ az orvos, az elég kellemetlen tud lenni. Utána átvált egy nagyobbra, érdekes módon az már kevésbé rossz. A tömés része már nem fáj (vagy legalábbis nekem nem szokott). Utána, ha hazamész, egy pár napig még fájhat a fogad, nyugodtan vegyél be fájdalomcsillapítót, ha kell. De ha egy-két hét alatt nem múlik el, akkor vissza kell menni az orvoshoz.


Ha volt érzéstelenítés, akkor nem ehetsz addig, amíg teljesen el nem múlik a hatása, szóval erre készülj, ne éhesen menj.

2019. márc. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kapsz érzéstelenítőt, ami nem kellemes. Aztán kifúrjá, ahol szuvas és betömik. Nagyon hamar készen lesz. Ha jól betömik, nem fog tovább romlani. Nem fog látszani a tömés, teljesen olyan lesz a fogad, mint új korában.

Át kellene gondolnod a fogápolási szokásaidat, ha ilyen fiatalon már romlanak a fogaid.

Napi 3x alapos fogmosás, fogselymezés. Savas üdítők után öblítsd ki a szádat tiszta vízzel, hogy a narancslé/szénsav stb. ne marja fel a fogzománcot.

2019. márc. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Már voltam tömésen, így ez nem lesz annyira "szokatlan"

Én igazából arra voltam kíváncsi hogy a metszőfogat is lehet-e tömni. Jó, persze. Utólag így reálisabban visszagondolva lehet, de amikor bele nyíllal az emberbe a tudat,hogy megint tömni kell. Akkor akaratlanul is a gondolatunkba furakodik pár "rémtörténet." Én egyébként nem is félnék annyira, elvégre mindig is eleven voltam. Kisebb koromban is rengetegszer beteg voltam,összetörtem magam stb. így a fájdalom már nem egy új dolog nálam. Ami nekem rémisztő, az a szag és a hangok. Rossz érzés ülni a rendelő előtt, miközben hallod ahogy éppen fúrnak,s emellé még egy förtelmes szag is társul. A fájdalom meg csak hab a tetejére.

Egyébként ugyebár nekem régebben volt tömve fogam, és bármikor amikor megjegyeztem orvosnak,hogy kicsit félek. Akkor csak annyit mondott,hogy jobban kellett volna vigyáznom a fogaimra. És voltaképp igaza is van, de ezt így elég kiábrándító még a "beavatkozás" előtt hallgatni. :'D

2019. márc. 15. 19:43
 5/6 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy rengetek dologban rosszul gondolkodsz. Az régen rossz, ha egy laikus számára is jól látható a szuvasodás, az pedig, hogy panaszmentes pedig semmit nem jelent. Konkrétan fájdalommal akkor járhat, ha már annyira közel van a fogbél, hogy az inkább már gyökérkezelés, mintsem sima tömés. Amikorra egy kicsit érzékennyé válik a fog, például hidegre vagy édesre, akkor is már túlment a dentinréteg felén és megint csak közelebb van maga a fogbél, mint mondjuk a zománc. És mindez kialakulhat olyan felszíneken is, ahova te soha nem fogsz rálátni. Egy hátulsó fog, vagy a fogaid között: sosem fogod otthon észrevenni, hogy valami ott van, csak mikor már annyira szétszuvasodott a dentin, hogy a felette lévő zománc is beroppant. Ilyenkor szoktak úgy menni a páciensek, hogy kenyérbelet ettek és arra széttört a fog. Nem széttörött, szétszuvasodott, nem egy nap alatt, hanem hosszú hónapok, hacsak nem évek kőkemény hanyagságának a következményeképpen, ami időben kiderült volna, ha az illető eljárt volna fogorvoshoz, aki még kezdeti stádiumban kiszúrja. És kiszúrja, mert ez a munkája. Mint ahogy az autószerelő is észrevesz olyan hibákat, amiket te, aki tegyük fel nem vagy az, sosem figyeltél volna meg.


Természetesen be lehet tömni. A metszőfogakhoz adott injekció kicsit kellemetlenebb, mint a hátsó fogaknál, de ki lehet bírni. Aztán kifúrja és reméljük egy sima töméssel megoldható. De hiszed vagy sem, olyan is előfordul, hogy egy fog teljesen panaszmentes, de akkora a szuvasodás rajta, hogy mégis gyökérkezelésbe torkollik. Rengeteg ilyen van. Ezt csak azért írom le, hogy semmin ne lepődj meg, ha már te is látod a szuvasodást, az sajnos bármi lehet, főleg a metszőfogaknál, ahol tipikusan hátulról szuvasodik el, magyarán ha már elölről is látható, az azt jelenti, hogy hátul már egy sokkal nagyobb beteg rész van.


Mindenesetre nem érdemes túlizgulni sem. A legtöbben, ha hiszed, ha nem félnek a fogorvostól és a fogorvosok ezzel pontosan tisztában vannak. Aki türelmetlen és kontár, nem lesz kedvesebb attól, hogy szól, félsz. A jó szakemberek meg eleve úgy állnak a dologhoz, hogy egy nem kellemes szituációt kell vhogy elviselhetővé tenniük. Viszont semmiképpen se halogasd, annál kellemetlenebb és fájdalmasabb vmint időigényesebb terápiára számíthatsz. Nem mindegy, hogy egy fog miatt 1x fél órát, vagy 3x 45 percet kell ott töltened.

2019. márc. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Akkor csak annyit mondott,hogy jobban kellett volna vigyáznom a fogaimra."

Az igen.Kiskoromban Gabi fogkrémmel keltem feküdtem.Usából hoztak nekem Oral-B fogkefét meg Crest fogkrémet 84ben.20évesen állandó fogínyvérzés.

46évesen közölte velem egy doktornő ha édesanyjának ki kellett húzni 14 fogát 48évesen(hagyta államiban ez szörnyű) és édesapjának is 6fogon van felső körhídja 50éves kora óta(maszek) akkor ne csodálkozzon.Örökölt parodontózis.Gyógyítani nem csak kezelni lehet.Gyűjtsön pénzt,sok pénzt.

Kedves kérdező,megkértem a szentkirályi a régebbi épületben egy orvost az emeleten,nem kérek szurit,érzéstelenítő nélkül kértem gyökérkezelést,érdekes a csonkja még mindig megvan,megmentésre vár.Erősen fogtam a karfát ennyi.Jobb mint a zsibbadás órákig.Kibírtam.

2019. márc. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!