Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás utáni vérdigó?

Foghúzás utáni vérdigó?

Figyelt kérdés

3 napja húzták ki a fogam. Lett vérdugó, nem piszkáltam, csak nèha a nyelvemmel megnéztem megvan-e még.

Tegnap este egy buborék lett rà ami néha kipukkadt majd újratelt. Nem volt véríze, de vörös volt. Majd lefelvés elõtt kijött egy kevés a dugóból, már szürkés fehéres volt. De elég sok maradt a sebben is. Majd miután lefeküdtem, egyszercsak éreztem a szàmban valamit, kifutottam a fürdöbe és kiköptem. Két nagyobb darab vörös vérdarab jött ki egy kevés vérrel, tovább nem vérzett és a sebben ugyan azt éreztem mint addig, a vérbuborékkal együtt.

Éjjel még egyszer kijött onnan egy darab de csak lógott s nem szakadt le a sebtõl. Azt visszanyomkodtam és reggelre lett a sebre egy bogyó. Egy kis részével csatlakozik a sebhez, a többi csak “rajta ül” és úgy érzem alatta kezd a seb összehúzódni.


Kicsit fáj a fogmedrem és picit kihat a fejemre is, de csak nagyon tompán, nem hátráltat semmiben csak érzem.


A kérdésem az lenne, hogy ez így renben van-e és, hogy lehet-e ez probléma?



2019. márc. 16. 09:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha felső fogról van szó, azonnal menj vissza a fogorvoshoz. Vagyis így hétvégén csak ügyeletre tudsz menni. Lehet hogy csak szájsebész tudja majd megcsinálni, de mindenképp sürgősen meg kellene nézetni.

A buborék felső fognál nem jelent jót, lehet (sőt elég valószínű) hogy megnyílt az arcüreg. A foghúzás után ezt azonnal kontrollálni szokták (orrfújásos próba), de utólag is megnyílhat egy tüsszentés vagy erősebb orrfújás hatására. Varrattal meg lehet csinálni, csak ez komplikáltabb, mint egy sima varrat: szorosan és légmentesen kell zárnia, akár membrán behelyezése is szükséges lehet, ezért jobb szájsebészre bízni.

A tej- és tojásmentes diéta továbbra is él, dohányozni, alkoholt fogyasztani, szívogatni, öblögetni (se pálinkával, se szájvízzel!!), sebet piszkálni szintén tilos.

Azért lenne sürgős az ellátása, mert az arcüreg (nagyon közel van a felső fogakhoz, egyes esetekben a gyökércsúcs bele is nyúlik) alapvetően egy teljesen steril környezet. Már egy minimális baktériumszám is jelentős gyulladást tud itt okozni. Gyógyítani pedig nagyon komplikált, mivel nehéz hozzáférni és egy sebészi beavatkozás csak további fertőzésveszélyt jelenthet (sebgyógyulás, gyenge immunrendszer...).

2019. márc. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ebbõl a buborékból folyadék folyt, az orromat próbáltam fújni de se szelelést nem éreztem és a buborék se lett keményebb vagy nagyobb. Így is jelentheti azt a buborék? Be volt gennyesedve az ínyem, nem lehet hogy csak az takarodik?
2019. márc. 16. 11:21
 3/5 anonim ***** válasza:
A genny nem buborékozik, ahhoz mindenképp levegő szükséges. De 3 nap után a gennynek is ki kellett volna már ürülnie. Mutasd meg egy fogorvosnak!
2019. márc. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hétfõn tudok csak menni leghamarabb. A városban egy ügyeletes fogorvos van hétvégén de õ azt mondtq ma már nem rendel, holnap se fog. Elmondtam neki a bajomat, azt mondta, hogy szerinte a gyulladás miatt van de azért hétfõn menjek el a doktornõhöz. És hogy ha a nem fáj akkor nem lesz hétfõig probléma ebbõl.
2019. márc. 16. 15:47
 5/5 anonim ***** válasza:
Felső fog? Nem azért, de nem mondta az orvosod hogy ne fújd egy pár napig az orrod? A szelelést ő még a vérdugó kialakulása előtt nézi meg, te utána már ne igen nézegesd, mert ha eddig nem is volt mondjuk baj ettől lehetett volna. Én "vesztettem" el vérdugót, el is fertőződött a foghelyem. Na azt a kínt senkinek nem kívánom. Hívd a dokit és menj nézesd meg.
2019. márc. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!