Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Érdemes e gyökér csúcs rezekci...

Érdemes e gyökér csúcs rezekciot csinálni? Megmenthető e a fog? Meddig van fájdalom műtét után?

Figyelt kérdés
2019. márc. 23. 14:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Azt mondanám, hogy igen, de mégsem. Nekem kétszer volt, ugyanannál a fognál. Igaz, hogy a második is sok évvel ezelőtt volt, és a fogam is megvan, de nem jók a tapasztalataim. Sajnos jelenleg is fennáll a probléma, csak egyszerűen félek vele orvoshoz menni. Az első alkalommal rettenetesen fájt a műtét, gyakorlatilag életem legerősebb fájdalmát éreztem. Gyulladt volt, nem tudták megfelelően érzésteleníteni. Második alkalommal nem fájt a műtét, csak rohadt kellemetlen volt. Én esetemben a gyógyulás, mindkét alkalommal, nagyon sokáig tartott. Napokon keresztül ödémás volt, az arcom rettenetesen el volt torzulva. A másodiknál kellett az antibiotikum is. Megmenthető a fog, de nekem nem érte meg, pláne, hogy mint említettem, most is fennáll a probléma.
2019. márc. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Èn mégegyszer csakis altatásban csinàltatnám, inkàbb szülnèk mégegyszer, az sem fàjt annyira, mint ez a műtét!!

Másnap már nem fàjt, de akkor... De a fog megmaradt

2019. márc. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem kb. 1 hónapja volt ilyen műtét! Most érzem azt hogy talán meggyógyult. Engem lelkileg megviselt a műtét, nagyon feldagadtam napokig, nem tudtam enni (kb 4 kg fogytam)! De szerintem én engedtem el túl magam... nagyon vigyáztam magamra!

De megérte, megmentette a doktor úr a fogamat. Többször (4x) hívott vissza ellenőrzésekre, volt varratszedés, chlorhexamedel kellet öblögetni. Betartottam minden, amit mondott az orvos. Még most is vigyázok, keményet nem harapok, kerülöm a huzatot. A teljes (belső gyógylás akár 1 év is lehet!Nekem am elölről a 2. fogam volt.

2019. júl. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Előző: am. a műtét nekem nem fájt. Inkább utána. Engem a dagadás zavart, az volt kellemetlen. Ha hajoltam az is fáj, belenyílalt. 2 hétig egyedül hajat mosni se tudtam... Emelni végképp nem szabadot és hajolni se.

De szerintem nekem azért is volt nehezebb mer elől volt a fog.

2019. júl. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#2 vagyok, nekem a jobb felső 1-es fognál csinálták. Vèsték, olyan volt mintha kalapáccsal akarták volna kiverni a fogamat
2019. júl. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!