Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ki kell szedni a bölcsességfog...

Ki kell szedni a bölcsességfogam, mire számítsak?

Figyelt kérdés
Nagyon fáj? Vérzik sokáig? Hogy műkdik ez? Kivágja, kihúzza? Nyugtassatok meg kérlek nagyon be vagyok parázva :(
2019. márc. 26. 20:06
 1/10 anonim ***** válasza:
szia :) nekem 3-at is kihztak az elmúlt 1 évben és az első előtt ugyanígy féltem, elhívtam anyukámat is, pedig már 25 éves vagyok :D viszont úgymond "semmiség" volt, 10 percet ha bent voltam, kikapta gyorsan és már mentem is...nem vérzett sokáig, este fájt kicsit ugyan, de másnapra már semmi.A másik kettővel is ugyanez volt, oda már egyedül mentem, mert rájöttem, hogy nincs mitől félni :) Úgyhogy ne izgulj , nem lesz gond.
2019. márc. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
és neked is ínyalatt volt? Én is 28 vagyok már :D :D :D
2019. márc. 26. 20:15
 3/10 anonim ***** válasza:
Attól függ, orvos húzza-e, vagy szájsebész műti ki. A húzás olyan, mint egy sima foghúzás, a műtét már más kérdés.
2019. márc. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

28 éves vagyok, tavaly januárban szépen becsücsültem a szájsebészhez és 3 perc alatt kikapta az íny alatti bölcsességfogam. Én rettentően féltem, mert előtte éven sajnos ki kellett húzni egy rossz fogamat és az elfertőződött, nem alakult ki a vérdugó sem. Azzal 3 hétig szenvedtem. Azóta még kettő ötöst húztak felül fogszabi miatt és azt mondom a mai napig, hogy a sebészetes foghúzásom volt a legjobb. Ott nincs nyitott seb, nem kell a vérdugóra figyelned.

Ijesztő volt, maga az előkészítés, én már remegtem mire orvos nekiállt volna. Letakarnak, lefertőtlenítenek elfektetnek, eléggé beparáztam. Megkaptam a szurit, 5 perc múlva nekiállt, nem volt 3 perc és kiszedte. Nem láttam a szikét, már csak azt éreztem hogy a fogamat matatja. Aztán már azt vettem észre hogy "cérna" van a kezébe. Ez mondjuk magán szájsebészeten volt, de rettentő gyorsan dolgozott. Semmit nem éreztem. A szurit is alig. Teljesen bevarrta, gézre sem kellett harapnom, nem voltam bent 20 percet az előkészítéssel együtt. Kimentem és felhívtam a családomat és elmeséltem nekik. Mindenki el volt hűlve hogy tudok beszélni :D Hazamentem azonnal jegelés, pihenés. Ez a legfontosabb! Ne mászkálj, ne takaríts, ne ücsörögj, ne lógasd a fejed, feküdj ilyen félülő helyzetben és csak pihenj. Hidd el tényleg ez nagyon sokat számít. Amint ment ki az érzéstelenítő vettem is be a fájdalomcsillapítót. Igen fájni fog, de semmi észveszejtő. Egy seb. Vacsorára már bébirépát és tőkehalmájat falatoztam :D

Ettől nem kell félned, hidd el ez a lehető legjobb húzás, mert bevarrják.

Az előírásokat (tejtermék, alkohol, kávé 3 napig tilos, tilos öblögetni, a sebet piszkálni, hajolgatni vagy erőlködni) itt is ugyanúgy be kell tartani, hiába van bevarrva.

2019. márc. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi! hát, ez egy 3 évessel jó menet lesz :( ill. haza is kell vezessek.. de hát ez van, majd lesz valahogy.


Sebészhez kell mennem, igen.

2019. márc. 27. 09:15
 6/10 anonim ***** válasza:
A kicsire addig valakinek vigyáznia kellene, főleg utána lévő időbe. Nehogy rohangálj utána, az nagyon nem tesz jót! A vezetés semmi nem lesz, bár nem tudom mennyit kell, nekem 15 km volt, de még kétszer ennyit is bírtam volna. Semmi bajom nem volt, csak el voltam zsibbadva. Nem vérzett, nem fájt, nem lógott a fél arcom.. Minél előbb csináltasd meg, nagy melegben nem túl jó fogat húzatni.
2019. márc. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi! 2 hét múlva péntekre kaptam időpontot
2019. márc. 28. 13:02
 8/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Ugyanebben a cipőben járok. Nekem kettőt fognak eltávolítani a jövő héten. Mindkettő íny alatti.

Megkérdezhetem, ti kinél voltatok vagy hová mentek? Privátban is jó, sokat segítene, engem ugyanis már több helyről lepasszoltak :(

2019. ápr. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

bocsi nem láttam a választ, de nem is hiszem, hogy releváns, mert pécsi vagyok.


Ma kiszedték délelőtt, de még mindig fáj, vérzik, dagad, pedig jegelem. Mikor lesz jobb?

2019. ápr. 12. 17:15
 10/10 anonim ***** válasza:
Íny alatti volt? Mert azt bevarrják teljesen, az nem vérezhet. Mi van veled, hogy vagy?
2019. ápr. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!