Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Volt fogszabisok! Leszedés...

Volt fogszabisok! Leszedés után tényleg nem azonnal kaptátok az éjszakait? Miért engedtétek levenni amíg nem kaptátok meg a retentációs készüléket?

Figyelt kérdés

Ritkán hallottam arról hogy azonnal megkapta volna, pl ismerősöm 6 hónapot várt rá és kezdtek visszarendeződni a fogai

De volt olyan is hogy 2 héttel kapta később és szintúgy torlodtak vissza


2019. márc. 30. 05:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Mivel a retenciós készüléket a fogaid lenyomatából készítik, így nehéz lenne fogszabival megcsinálni. Ilyet nem is hallhattál szerintem soha.. Kapsz egy fém ívet belülre, de sajnos csak a 4-es fogaidig. Várni kell míg elkészíti a fogtechnikus az éjszaki sínt. Max 2 hét. Unokahúgomnak is mozdultak, nagyon nehezen tette fel, de "erőszakolni" kell és hordani, Vissza fog menni abba az állapotba amikor leszedték a fogszabit. Szorgosan hordani kell, mert ilyenkor nagyon hamar mozognak. Otthon vagy teheted fel, nem kötelező éjszaka..

Aki 6 hónapot várt annak az orvosa nem lehet valami észlény.. 2 hét alatt el kell készülnie és hordani is kell!!!

2019. márc. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2019. márc. 31. 18:16
 3/4 anonim ***** válasza:

Én 1 hét után kaptam meg kb. és igen teljesen logikus. Újra lenyomatot vesznek az új rendről és ez alapján készítik el az éjszakai készülékeket. Én simán tudtam használni, 1 hét alatt nem kezdtek el visszarendeződni. Annyi volt, hogy javasolta a doki, hogy első 1-2 hétben annyit hordjam, amennyit csak lehet. Utána már elég éjszaka és fél év után csak két-három naponta.

Azért ha hónapokat kellett volna várnom már bőven elküldtem volna melegebb éghajlatra a dokit. Nem kevés pénzbe kerül a fogszabályzás, én elvárom, hogy ne miatta kelljen "előröl kezdeni".

2019. ápr. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2019. ápr. 7. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!