Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire fog fájni?

Mennyire fog fájni?

Figyelt kérdés
Sziasztok, a fogorvosom szerint száj sebészet re kell mennem. Mert a bölcsesség fogam nyomja a másikat ezért fáj a fogam. Még soha nem voltam száj sebeszeten. Mennyire fáj ha kiszedik a bölcsesség fogam?

2019. ápr. 5. 11:06
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Ennyire: XL
2019. ápr. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
28%

Semennyire. ELérzéstelenítik.

Után pár napig fájhat, de arra jó a recept nélkül kapható fájdalomcsillapítók. Az orvos úgyis el fogja mondani.


Nekem tavaly szedték ki egy bölcsesség fogam. Abszolút nem fájt. Szerencsém volt, utána sem.

2019. ápr. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
28%
Nekem sem fájt. Még az érzéstelenítő szuri sem, pedig én attól is féltem. :D Tényleg nem érzel semmit. Másnapra szépen fel lesz püffedve az arcod, fájhat is, de tényleg nem vészes, kapsz gyógyszert. Amivel én szenvedtem, az a kórházi szárazkenyér+margarin kaja, nem minősítem, de hát elrágni azt nagyon nem tudtam. Vigyél valami pépeset:)
2019. ápr. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 BlackLove ***** válasza:
48%

Nekem pont kedden műtötték ki a bölcsességfogaimat, elsőre csak jobb oldalt a felsőt és alsót, majd rá 2 hétre bal oldalt, szintén a felső-alsót.


Hogy mennyire fájt? A műtét maga semennyire, csak nyomást lehet érezni. Esetleg az érzéstelenítő injekciót mondanám kellemetlenebbnek, de az sem kimondott fájdalmas. Persze ha profi az orvos.

Az én műtétem mind a kettő félóra alatt kész is volt.Mármint félóra volt összesen a felső-alsó bölcsességfog műtéte. Viszont, nekem nem voltak kibújva, ki kellett vágni, kihúzni, majd bevarrni. Csak a legvégén éreztem a cérnát, ahogy az arcomhoz ér, innen tudtam, hogy már vége is.


Utána 5 napig este-reggel antibiotikum (a lehetséges fertőzések ellen), és probiotikum (a gyomor megkímélése érdekében), és egy fájdalomcsillapító, ez minden amit felírt az orvos.


A műtétet követő napokban, elképzelhető és normális is, ha fájdogál, vagy szivárog kicsit a vér. Nekem személy szerint mondjuk nem fájt, szinte egyáltalán.


Amit tilos:

-tejterméket fogyasztani, legalább 5 napig.

-öblögetni, ugyanis kimosod vele a véralvadékot.

-állítólag hajolgatni sem érdemes pár napig


Fogat mosni másnaptól javasolt, óvatosan persze.


És még annyit, hogy én igaz Romániában élek, de határmentén Magyarországnak. Egyik rokonom már évek óta Pesten él, és mégis ide fog jönni ő is, ehhez az orvoshoz, mivel tényleg profi, és állítólag olcsóbb mint Magyarországon.


Kitartás, majd számolj be a te személyes tapasztalatodról is :)

2019. ápr. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 BlackLove ***** válasza:

Egyébként nekem nem kórházban végezték, hanem magánrendelőben, nem is kellett bent maradnom tovább egy percig sem :)


(kiegészítés: jegeld az arcod, vízakkuval, vagy az orvostól kapott jéggel. Nekem tényleg minimálisan dagadt fel, szinte észre sem lehetett venni) :)

2019. ápr. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Maga a mutet valoszinuleg egyaltalan, utana, ha nincs bonyodalom, megint max minimalisan, amira a veny nekul kivalthato fajdalomcsillapito eleg. De eleg gyakori szovodmenye az Alveolar Osteitis, ha a fog helyerol elmozdul a ver alvadek, es begyullad a luk, na az tud fajni ugy, hogy muszaj erosebb fajdalomcsillapitot felirnia a dokinak. Figyelj nagyon, hogy ne oblogesd erosen, ne egyel szemcseset (pl keksz), fogkefevel se csesztesd.
2019. ápr. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Akik lepontoztak, azok legyszi olvassanak utana, en mar atestem ezen.
2019. ápr. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ki az a barom, aki lepontoz mindenkit?
2019. ápr. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 BlackLove ***** válasza:
Én sem értem mire fel lettünk lepontozva.
2019. ápr. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!