Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon kilazult egy metsző...

Nagyon kilazult egy metsző fogam, elől. Hihetetlen módon fáj meg közepesen mozog is. Menthető, vagy húzás lesZ?

Figyelt kérdés

Ma voltam ügyeleten.


Azt mondta a doktornő, hogy ELVILEG mentető, de alig vizsgált meg, meg amikor mondtam, hogy hol meg hgyan fáj akkor mégegyszer megvizsgált, és akkor látszott rajta, hogy gondolkozik :( Már akkor kézzel lehetett mozgatni, most már nyelvvel is. :(


Nagyon fáj az orrom alatt, meg úgy érzem, sőt nem csak érzem, hogy mintha kezdene gennyzacskó is vagy mi kialakulni az ínyemen :(


És délelőtt óta egyre jobban mozog.


Azt mondta, hogy vagy tömés vagy gyökérkez, mert a metszőket a legvésgő esetben hhúzzák ki.


Lényegében beutalt a saját rörzeti fogorvosomhoz (vidéki vagyok), mert azt mondta nincs tömőanyaguk ügyeleten. Felírt valami antibiotikumot, meg szedem az aszpirint, meg amit találok.


De kedd még hol a francban van? HA kedden eljutok :(


Mit gondoltok menthető?


Nagyon félek, hogy fogatlan leszek fiatalon :(


24F



2019. ápr. 20. 23:06
 1/7 A kérdező kommentje:
Elvileg fogszuvasodás miatt van.
2019. ápr. 20. 23:08
 2/7 anonim ***** válasza:

Hat ha ennyire mozog, az elegge menthetetlennek tunik. Fajni is azert faj, mert a kotoszovet ami a helyen tartja tonkrement, a resben tenyesznek a bakteriumok (ettol gennyes) es feszul minden.


Eddig nem tunt fel a szuvasodas?

2019. ápr. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Jegeld az arcod, hogy csillapodjon a gyulladás, és a fájdalom. Sajnos nem valószínű, hogy menthető. Meg tudják csinálni pótlással szépen.
2019. ápr. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Szerintem se menthető :(


De akkor az orvos miért mondta?


Egyre jobban elviselhetetlen. Mióta kiírtam a kérdést is rosszabbodott :(


Hova mehetnék én ünnepek alatt??? :(

2019. ápr. 20. 23:31
 5/7 anonim ***** válasza:
Akadnak 0-24-es magán fogászati rendelők ünnepnap is. Fogatlan nem leszel, mert csinálnak hidat vagy beültetést.
2019. ápr. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Régi kérdés de hátha valaki még felkeresi :)

Szerintem ciszta lesz, én ugyanígy jártam (tömött fog, gennyzacskó, mozgott mint az állat, fájt stb) és nekem kiműtötték a cisztát. Nem volt egy leányálom de kb egy hét alatt sokkal stabilabb lett a fogam, akkor is benne volt a pakliban hogy nem marad meg de végülis azóta tök jó. De nekem még nem lehetett volna pótlásom, azért műtöttek, sokkal egyszerűbb kihúzatni és pótolni + maradandóbb is :)

2019. máj. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ezt a fogat ütés érte valamikor ugye? Esetemben sajnos úgy jártam, hogy el volt törve a gyökere, így nekem ki kellett húzni. Reméljük esetedben nem lesz ilyen, de egyértelműen a gyulladás miatt van a foglazulás. Ami nő az ínyeden az fistula, és nem érdemes vele húzni az időt, mert teljesen felemészti a körülötte lévő csontot, és végképp nem lesz menthető a fogad. Lehet egy egyszerű gyökérkezeléssel megúszod és a fogad újra a "régi" lesz, ha ez nem segít szoktak még reszekálni is, ezt jól tudják csinálni, mert egy gyökerű fogról van szó, és talán még hosszú ideig megmarad ez a fogad.
2020. febr. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!