Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kettő bölcsességfogam műtéte...

Kettő bölcsességfogam műtéte utáni napokban mire számítsak?

Figyelt kérdés
Feküdni kell majd napokig? Mennyi időre -esek ki a munkából? Meddig lesz feldagadva az arc?

2019. ápr. 24. 21:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy kell-e ínyt vágni, ínyt varrni.

Alsó vagy felső?


Ha kell vágni, azaz szájsebészeti műtét:

- Rossz lesz. Az első éjszaka nem fogsz sokat aludni. Feküdni nem kell, de jegelni igen. Varratszedésig fájni fog az evés. Varratszedés után kicsit még érzékeny marad a helye, de rohamos lesz a javulás.


Ha nem kell vágni:

- Néhány nap kellemetlenség, főleg evéskor.


Az arc mindkét esetben feldagad, de műtét esetén tartósabban.


Nem tudom, mennyi ideig nem tudsz dolgozni, én a felső fogam kihúzása napján és utána is dolgoztam, nem volt gond. Persze nem tv-bemondó voltam. :)


Az alsó fogaim műtétje bonyolultabb eset volt, ott bizony napokig ki voltam ütve, főleg az állandó éhség miatt. De akkor iskolaszünet volt, úgyhogy nem emlékszem, és nem is tudtam felmérni, mennyire lettem volna munkaképes.

2019. ápr. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem lehet megmondani mire számíts, mert minden bölcsességfog más. Valakinek egy hétig feldagad a szája, másnak meg semmi baja nem lesz utána.

Én szerencsés voltam amikor a két felsőt szedettem ki, az egyik félig volt kint a másik íny alatt, de szépen nőttek volna nem voltak eldőlve és a gyökerük se volt görbe. Nem egyszerre mentem természetesen, de egyenként fél perc alatt kikapta a szájsebész, másnap már meg se érzetem hogy történt ott valami, még az előírt fájdalomcsillapítók se kellettek.

2019. ápr. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nekem 3 napja szedték ki 2 bölcsességfogamat. Az alsó az vízszintesen nőt így azt ki kellet műteni. Most a 3 nap is meg nagyon rossz, muszáj bevennem fájdalomcsillapítókat. Enni nehezen tudok, alig ettem meg a műtét óta.
2019. ápr. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!