Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogtömésnél kell injekciót...

Fogtömésnél kell injekciót kapnom?

Figyelt kérdés
Mert amikor először mentem fogorvoshoz(Kedden) és akkor kaptam szurit és 7-10perc múlva elkezdték kezelni a gyökeret a lyukas fogamnak. Akkor még nem is éreztem semmit, kifúrta és adott egy ideiglenes tömést. Amikor ezzel készen voltunk, akkor azt mondta nekem az orvos, hogy gyökérkezelés volt (nem tudom ez mi is akar lenni pontosan). Mondták, hogy 2 nap múlva menjek vissza, azaz Csütörtökön. Visszamentem és kivette az ideiglenes tömést, azaz összetörte. Aztán elkezdte tömni vagy nem tudom mit csinált vele csak akkor már nem is kaptam érzésteleíníőt és iszonyatosan fájt a tömés szinte mint, ha szúrkálta volna a fogam legvégét vagy az idegeimmel játszott volna annyira fájt.. nem is csinálta végig mert látta rajtam, hogy alig birom. Elvitt röntgenezni aztán azt mondta, hogy nincs semmi baj. És június 13ra felírt hogy akkir menjek vissza. Nem is akarok visszamenni.. inkább jó lesz nekem így ezzel a befejezetlen töméssel.. :(
2019. máj. 16. 21:10
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha mindenképp azt szeretnéd hogy szétrohadjon, begyulladjanak a fog körüli szövetek (ez nem kevés fájdalommal jár) és hogy egy szájsebész kaparja ki darabokban a fogadat (a gyulladás miatt nem hatna az érzéstelenítő), akkor semmiképp se menj vissza.

Gyökérkezeléskor kiveszik a fog gyökerében található ideget. Az így kialakult csatornába először gyógyszeres tömést tesznek, hogy elpusztítsa a baktériumokat és enyhítse a gyökércsúcsi (ahol az ideg kilép a fogból) szövetek gyulladását. Ezután megtisztítják (reszelés, fertőtlenítő átöblítés) a gyökércsatorna falát és betömik végleges gyökértömő anyaggal. Ebben a fázisban nem szabadna fájnia a fognak, hiszen nincs benne ideg. Ha mégis van fájdalom, az egy fontos visszajelzés az orvosnak, aki tulajdonképpen vakon dolgozik a fogban (csak a gyökércsatorna bemenetét látja, de van hogy még azt sem). A fájdalom utalhat arra hogy a gyökércsúcsi gyulladás még nem csillapodott le, esetleg ciszta alakult ki, vagy nem találta meg az összes gyökércsatornát, a csatorna görbülete miatt álutat fúrt vagy nem tisztult ki eléggé... De ettől függetlenül, ha nagyon szeretnél, kérhetsz hozzá érzéstelenítőt.

2019. máj. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!