Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Fogak, szájápolás

A kérdés

Miért csak este és éjszaka fáj a fogam?

Kiesett a tömés pár napja, azóta vérzik és fáj. De általában csak este jön elő a fogfájás. Ennek mi az oka?

máj. 20. 08:50  Privát üzenet  

A válaszok
Azt nem tudom testvérem, de ma este olyan fogfájásra keltem, hogy azt hittem meghülyülök.

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont máj. 20. 09:13 Privát üzenet
Azért, mert az ágy melege miatt kitágulnak a gyulladt szövetek, valamint fekvő helyzetben javul a test vérkeringése, ezért megnő az ideg- és érhálózatra gyakorolt nyomás, ráadásul éjjel csökken a testben a fájdalom csillapításáért felelős kortizol hormon termelése.

A válasz 84%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont máj. 20. 09:15 Privát üzenet
Sürgősen menj fogorvoshoz, mert a vége szinte elviselhetetlen fájdalom lesz és feldagad az arcod.

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont máj. 20. 09:16 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

10 nap múlva kaptam időpontot a magánrendelésen.

# 4/6Időpont máj. 20. 10:21 Privát üzenet
Elég gáz ez a 10 nap, nekem az újra tömés kb 5-10 perc volt. Egyébként este minden jobban fáj.

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont máj. 20. 14:34 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Elmentem SZTK-ba, kaptam gyulladáscsökkentőt, és hamarabbi időpontot. Újratömi, ha lement róla a gyulladás.

# 6/6Időpont máj. 20. 16:27 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mi van akkor, ha éjszaka annyira elkezd fájni egy fog, de mondjuk már ügyelet sincsen aznap, másnap meg megint csak este van? Fogorvos meg nincs pl ünnep miatt. Mit lehet ilyen esetben tenni?
Napközbe nyomott rossz kedvű vagyok, szorongós, este éjszaka meg éberebb és szorongás mentesebb mitől van?
Miért csak este es éjszaka fáj a fogam?
Nagy baj ha nem hordom az éjszakai fogszabályzót délután is?
Miért kell reggel fogat mosni, ha este már megmostuk, az éjszaka úgysem eszünk semmit.!?
Miért veszem ki minden este a fogszabályzómat? 15/l

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Fogak, szájápolás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!