Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelt fog meddig fájhat?

Gyökérkezelt fog meddig fájhat?

Figyelt kérdés
Begyulladt az egyik metszőfogam, aminek gyökérkezelés lett a vége. Két hete véglegesen betömte, de azóta is fáj. Mikor visszamentem azt mondta szerinte jó lett a gyökértömés csak idő kell a gyógyuláshoz. Előfordult mással is hogy hetekig, hónapokig fájt még gyökértömés után?

#gyükérkezelés #gyökétömés
2019. máj. 20. 14:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha fáj, akkor nem lett jó. Azt csak akkor szabad betömni véglegesen, ha már nincs gyulladás és az idegeket is kiölték. Szerintem fizess be egy röntgenre, ha gyulladt, akkor látszani fog, aztán menj vissza és borítsd rá az asztalt a fogorvosodra, hogy csinálja meg rendesen.
2019. máj. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nekem amég gyulladásba volt és fájt nem tömte be. Szerintem a tied túl hamar be lett tömve vagy nem kezelte ki jól
2019. máj. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Harmadik alkalomra tömte be véglegesen. Mondtam akkor az orvosnak hogy még fáj de szerinte a fog belülről rendben van és csinált egy röntgent a végén amin mutatta hogy a tömés jó lett. Gyulladást is mutatta de szerinte annak fel kellene szívódnia magától. Előfordulhat hogy lassan gyógyul?
2019. máj. 20. 14:41
 4/14 anonim ***** válasza:
Ha csak ráharapásra fáj, akkor az még elmúlhat, de ha anélkül is és éjszaka is fáj, akkor jobb ha megnézeted, mert ha gyulladt volt amikor véglegesen betömte, akkor az nemigen fog rendbejönni.
2019. máj. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Most is leírom: nem szabadott volna még betömni. Nekem végleges tömés előtt belenyúlt kis pálcikákkal a gyökércsatornákba, hogy fáj-e, mert ha igen, akkor még nem tömte volna be. Ha le van zárva a fogad belseje, akkor nem fog tudni meggyógyulni.

2019. máj. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Mikor gyógyszeres tömés volt benne akkor is le volt zárva a fog. Egyáltalán nem hagyta nyitva. Nem egészen értem. Csak akkor zárható le a fog végleg ha egyáltalán nem fáj?
2019. máj. 20. 14:57
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen. Én csak azt tudom mondani, ahogy nekem csinálták. Az első-második ülés után nekem például teljesen nyitvahagyták a fogam, csak valami gyógyszeres vattát tettek bele. A harmadiknál tettek bele gyógyszert, ideiglenes töméssel. A negyediknél megpiszkálta érzéstelenítés nélkül, kicsit fájt, úgyhogy megint gyógyszert tett bele. Az utolsónál, ahogy már írtam is, érzéstelenítés nélkül megpiszkálta, és mivel nem fájt, befejezte. Nyomásérzékeny lehet, az előfordul, de fájnia nem szabadna ennyi idő után.
2019. máj. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nekem kiszedte az idegeket, kipucolta és gyógytömést/ideiglenes tömést tett bele. 3 hét pihi. Visszamentem akkor megkaptam a gyökértömést, érzéstelenítő nélkül. Ezután vissza mentem és beletett még egy fém csapot, mondván hogy nem sok maradt a fogamból, legyen mit lecsiszolni a koronához. Azóta volt hogy fájt, egyszer vissza is mentem vele. Azt mondta fájhat a gyökérkezelt fog, de nem maga a fog fáj, hanem a környéken lévő idegek stb. Nekem extra, mert feszítheti a fém csap is, biztosan valami keményebbet ettem és "megerőltettem". Azóta semmi bajom, bár korona még nincs rajta, mert fogszabályzóm van azóta. És igen, mikor húzták a fogszabival akkor is fájt.. Elég ijesztő volt, de elmúlt. A te esetedben nem tudom mi lehet a baj. Lehet tényleg korán véglegesítette, de lehet elmúlik a fájdalom. Mikor és hogy fáj? Állandóan, vagy csak rágásnál, vagy ha hozzáérsz?
2019. máj. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem folyamatosan de néha előjön a fájdalom és kopogtatásra is fáj. Legutóbb azt mondta lehet 1-2 hónap is a gyógyulás, ami nekem soknak tűnik. Én is attól tartok korán zárta le.
2019. máj. 22. 08:40
 10/14 anonim ***** válasza:

Hát, furcsa az eseted, de ha ez megnyugtató: nekem majdnem egy évig volt érzékeny. Egyszerűen nem hittem el az orvosnak, h ilyen van. Nagyon alapos volt a kezelés egyébként, gépi gyökérdetektalassal, mikroszkóposan is...

Minden röntgen azt mutatta, h jól lett megcsinálva. Mégis fájt, majd zsiborgott, aztán szépen lassan múlt. Most tünetmentes, nagyjából két éve gyökérkezelte az orvos egyébként. De egy évig aggódtam miatta.

2019. máj. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!