Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi van az arcomban?

Mi van az arcomban?

Figyelt kérdés

Másfél hónapja volt bölcsességfog műtétem, hatalmas dagadás, ami azóta ment lejjebb, de még van kicsi dagadás és ahol a dagadás van ott zsibbad is és húzódik az arcom. Nagyon kellemetlen. Az orvos szerint ennek idő kell. Na de ennyi?

Mi az az arcomban, valami ömleny?

Mit tehetnék?



2019. jún. 7. 13:20
 1/7 Kései Sirató ***** válasza:
Én megnézetném egy másik dokival is.
2019. jún. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Megmutattam, készült röntgen is. Semmi rendelleneset nem találtak.

Ismerőseim max egykét hét alatt túl voltak az egészen, ezért nem értem

2019. jún. 7. 13:39
 3/7 anonim ***** válasza:
74%
Ha zsibbadást is érzel, akkor lehet az injekció okozott valami gondot az idegnél, akkor ha jól tudom B vitamint szoktak szedni, ez sajnos hónapokig is eltarthat.
2019. jún. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"ismerőseimnek néhány hét"

Lehet. De te nem az ismerőseid vagy, te egy más ember vagy más foggal, minden ember és minden fog más. Bölcsességfog és bölcsességfog között is van különbség, van olyan, ami egy egyszerű húzás és bárki megcsinálja, van, amihez szájsebész kell, de nincs szükség különösebb műtétre, valahol fel kell tárni a területet és több kevesebb csontot elvenni. Nem egy egzakt tudomány ez, hogy ha az ismerőseidnél így volt, nálad is így lesz. Rengeteg dologtól függ, amiből csak egy az, hogy ki az orvos, nem beszéltünk arról, hogy alsó vagy felső fog volt, kellett e feltárni, kellett e csontot elvenni, kellett e a fogat szekcionálni, be volt e gyulladva, ha igen milyen gyulladás volt ( itt is fel tudnék neked sorolni kapásból 10-et), volt e a közelben vénás plexus, ami sérülhetett (ez nem műhiba, ez mindig benne v an, hiszen az orvos nem lát a nyálkahártya alá, hogy tudja, neked pontosan hol fut, de könnyen regenerálódik), neked milyen az immunrendszered, sikerült e minden posztop utasítást betartani stb stb stb.... és még mindig nem értem a végére, hogy mi minden befolyásolhatja a gyógyulást (pl most melegfront van, ilyenkor megszaporodnak a foggyulladásos esetek is).

Úgyhogy türelem. Ha nem látszik semmi a röntgenen, akkor csak a türelem marad. B vitaminnak valóban lehet értelme, gyorsíthatja az ideg regenerálódását, amennyiben kicsit komprimálódott eltávolítás közben.

2019. jún. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én barátnőmnek több mint 6 hét volt , ő úgy érezte mintha maradt volna meg fog az ínyében.
2019. jún. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Nem biztos, hogy a fogad miatt fáj és zsibbad, lehet, hogy arcidegzsábát kaptál. Érdemes utánaolvasni. Ebben a témában dr. Berky Zsoltot érdemes keresni, ha orvost keresel
2019. jún. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a hasznos választ!
2019. jún. 7. 18:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!