Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kihúzták a bölcsességfogam kb...

Kihúzták a bölcsességfogam kb egy órája, de még mindig vérzik. Normális?

Figyelt kérdés

Nemrég jöttem haza a szájsebészetről, ahol műtétileg eltávolították a bölcsességfogam, életem legrosszabb élménye volt. Nem tudok beszélni. Szeretném tudni, hogy lehet e enni és inni? Ha igen, a húzás után hány órával?

És a legfontosabb: még mindig tiszta véres a nyálam, tehát gondolom még vérzik, pedig össze van varrva. Ez normális? Vagy felszakadhatott seb? Mit tegyek?

Köszönöm.


2010. júl. 9. 11:31
 1/7 A kérdező kommentje:
ja és szabad kiöblögetnem a számat? nagyon zavar hogy teli van vérrel... vagy mit csináljak?
2010. júl. 9. 11:37
 2/7 anonim ***** válasza:

Ezeket a dolgokat a szájsebészeten az orvossal kellett volna tisztáznod!


De szerintem kiöblítheted csak ne szivogasd és egy pár óra hosszat ne egyél semmit.

2010. júl. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Nekem is a szájsebészeten műtötték ki a bölcsesség fogamat de nekem ott kellett maradni egy napot. Normális hogy vérzik, utána jegelni kell egy pár óra hosszáig. Nekem javasolták hogy a gyógyszer tárban vegyek Hyperol tablettát és az oldjam fel vízben és minden fogmosás után azzal öblögessem alaposan. És enni csak pépeset és a másik oldalon lehet.
2010. júl. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Én is Hyperollal öblegetem, igaz csak ma kezdtem el, mert fogászati oldalakon azt olvastam hogy nem lehet öblegetni pár napig.

Aznap mikor kihúzták csak pépeset ettem, de tegnap már ettem szilárdot is. Igaz egy 3 cm hosszú húscsíkot molekulányi méretűre kellett feldarabolni hogy be tudjam tenni a számba, és kb fél óráig tartott.

Még mindig nagyon fel van dagadva és irtó kellemetlen érzés a számban. NEm fáj, csak kellemetlen és zavaró. Nem is beszélve arról hogy beszélni még mindig nem tudok.

Ha kiveszik a varratot akkor visszaáll eredeti állapotába? :D Mármint hogy nem fogok a számba érezni ilyen nagy valamit?

2010. júl. 11. 09:56
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem is már "ásták ki" bölcs. fogamat. Azért vérzik később, mert kimegy az érösszehúzó (Tonogen) hatása. Na de már túlvagy ezen. Nem sok jót mondhatok, még a varratszedés után hetekig is lehetnek kényelmetlenségeid. Ez-az (kellemetlen szagú-ízű) trutyi is szivároghat egy darabig. Amíg dagadt és ha jólesik, hűtsed borogatással, ruhába csomagolt jégakkuval. Nekem sokáig nem volt túl nagy étvágyam...szííívóóószááál.:)

Javulást!

2010. júl. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Egy hét után mentem varratszedésre és nekem addigra már szépen összefort és utánna sem jött ki semmi gennyes a sebből.
2010. júl. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Van, aki olyan szerencsés, hogy simán megússza ezt a procedurát, de nekem elég sokat kellett vésegetni-kalapálni, kapargatni, elég szép nagy kráter maradt a beavatkozás után. Nyilván ahány beavatkozás, annyiféle a variáció a gyógyulásra.
2010. júl. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!