Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mononukleózis torokfájás?

Mononukleózis torokfájás?

Figyelt kérdés
Sziasztok,a mai nap folyamán lettem diagnosztizálva ezzel a betegséggel.Viszont a torokfájás napok óta kibírhatatlan.Valakinek valami tipp amivel enyhíteni lehetne?

2019. aug. 22. 13:20
 1/5 anonim válasza:
100%

Fájdalom csillapítók, sós vizes gargalizálás, kerüld a tejet és ha mégis iszol öblögess utána

Egy volt monos

2019. aug. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Alkohollal kell öblögetni, gargalizálni. Semmi másnak nincs értelme. Mivel a kórokozó a garatban tenyészik (és ott is fog egész életedben), illetve a mandulákon/torokban okoz tüneteket, gyógyszer pedig nincsrá, az egyetlen dolog amit tehetsz hogy alkohollal elpusztítod.


Nekem fél évig volt vissza-visszatérő torokfájásom, mandulagyulladásom a monotól, tényleg kemény betegség tud lenni, nem mindenki ússza meg 1-2 héttel.


Napi 4-5 alkalommal minimum fél percig alkoholos szájvízzel kell öblögetni (Listerine, de olcsóbbak is vannak).

2019. aug. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Kyraa18 válasza:
Nekem amikor volt mononukleózisom akkor én sem tudtam nagyon semmit tenni a torokfájás ellen. Csak annyit h össze nyomtam pèppè 2 db gerezd fokhagymát és kiskanállal minden nap ettem belőle, hogy azért leszedje a cuccot a mandulámról. Meg az orvos írt fel ecsetelőt és avval is be ecseteltem reggel és este (persze amikor már jobban voltam) meg vmi szopogatos cukorkát is irtak fel aminek hirtelen nem tudom a nevét 😐
2019. aug. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Nekem semmi nem segített az elején, egyik fájdalomcsillapító sem hatott, kb 1 hetig nem is ettem és ittam. Na de utána mehettek a kórházba kiszáradás miatt is. Egyébként utána kaptam egy nagyon erős fájdalomcsillapítót ami enyhítette.
2019. okt. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 HappyHug ***** válasza:

Szia!

Nekem 2 hónapig mandulagyulladásom volt tole, egy hét kórház....

Nem volt jó, tényleg sajnálom mert borzasztó betegség.

Propolisz és méz, ez aketto segített meg a sok tea és főleg az idő... N

Velem előtte egy hónap alatt 6 doboz antibiotikumot pumpaltak szóval az sem segít. Kitartást

2019. nov. 21. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!