Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Körömgomba ellen ez az ecsetel...

Körömgomba ellen ez az ecsetelő hatott? : Amolak RX 50 mg gyógyszeres körömlakk

Figyelt kérdés

Jó lenne tapasztalatokat hallani mielőtt megvenném.


Mindenhol azt olvasom, hogy a körömlakkok , krémek , gyógyszerek egyáltalán nem használnak, kidobott pénz...

Valakinél ez a lakk , használt ?


A nagylábujjamon sárgásodott el a köröm a szorító cipő vagy elege gonás cipő belső miatt és le is vágtam szinte tövig mert beszakadt a körmom, egy pici rész marad sárga mait már nem tudtam / mertem levágni.


A teafa olaj nem jött be.

Betadin oldatt van itthon de nem tudom kipróbáljam e...

Valakinek ez segített ?


20%-os ecet is van itthon de arról is minden félét olvasni . Az tart vissza , hogy egy bőrgyógyász a neten nem javasolja mert bőrmaró hatású, bezzeg eggyesek meg arról számoltak be , hogy csak ez segített rajtuk..


Valaki még tidna ajánlani gyógyszertári készítményt ami használt ?


Bár azt is olvastam, ha a körö kezdetben fehér foltos a köröm oldalsó részén (ahol szorított) .Akkor nem is gombáról van szó..


SOS !! Mert már a másik nagylábujjam is kezd elszíneződni...


Már vagy 3 hete köszküdök vele !



2019. aug. 22. 23:32
 1/9 anonim ***** válasza:
53%

Ha körömgomba ellen, rávaló szert használsz, akkor örülhetsz, ha egy év alatt meg tudod szüntetni vele.

Ilyen szer a "Loceryl". Gyógyszertárban kapható, nem vényköteles. cca 7000.- ft/ db. Egy évre elegendő.

"Nolaque" Ugyanennek a magyar változata. Háziorvos felrja, így 2000.- ft. Szintén egy éves adag.

A többi csodaszer az kamu.

2019. aug. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
" Neolaque " a becsületes neve. Elírtam.
2019. aug. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nekem ugyan nem lakmározott ennyire látványosan a gomba, mindkét lábamon egy-két kisebb ujj körme vastagodott meg és színeződött el. Én is próbáltam mindenfélét, egy "csodaszer" hatott (Nail pen), de amikor újra akartam vásárolni, már kivonták a forgalomból...

Mondom, miket próbáltam: teafa-olaj, dr Organic teafa-olaj (ebben többféle hatóanyag is van), házilag kutyult tejsavas cucc (ettől konkrétan majdnem leesett a körmöm). Az ecetben is lehet valami, mert sok készítmény összetételét összevetettem és többször írták, hogy a sav áthatol a körömlemezen és a gombák nem bírják a savas közeget, így hat, de nekem a házilag kutyult savas-antimikrobiális dolog a gomba lelkesedését egy percig se törte le sajnos.

Aztán feladtam a házi módszereket és elkezdtem ilyen "tollakat", ecsetelőket vásárolni, évekig ecsetelgettem az összes lábkörmömet este-reggel, irdatlan pénzeket dobva ki az ablakon, Scholl, Mycosan, Chinofungin, OXY, kb. minden volt a listán, mindből persze több is, hiszen megnyugtatnak, hogy hónapokig tart egy menet, és persze érdemes kezelni a többi lábkörmöt is, hogy ne menjen át azokra a fertőzés. Egyiknél sem volt olyan látványos javulás, mint a forgalomból kivont Nail Pen-nél, úgyhogy 3-6 tubus elhasználása után mindig feladtam. Az OXY megint valami brutál anyag lehetett, mert arra is meglazultak a körmeim, úgyhogy abbahagytam.

És ezután az évekig tartó szüttyögés után váltottam amorolfin hatóanyagú gyógyszeres körömlakkra, mert már nagyon untam ezt a reggeli-esti szertartást. Szóval elkezdtem heti egyszer használni a körömlakkot, aztán rájöttem, hogy gyakorlatilag bármelyik gyógyszeres körömlakk jó, amiben 50mg/ml koncentrációban van amorolfin. Ilyenek a Loceryl, Amolak, Neolaque is. Ezek közül a Neolaque vényköteles és általában feleannyiba kerül, de mondom, összetételre teljesen ugyanaz, mint többi. Egyébként webáruházakban a Tevát és az Amolakot időnként ki lehet fogni 3000 Ft körüli összegért is. Lassan egy éve váltottam ezekre és sokat javult a körmöm, egyértelműen elkezdett lenőni a sárgás rész, csak a vastagodás nem csökken annyira látványosan, viszont minden ilyen csomagban van egy vagon reszelő, úgyhogy időnként próbálok reszelgetni a vastagságából, ez azért is jó, mert így a lereszelt felületen be is tud ivódni a lakk a körömbe kissé, nem csak beborítja azt. Szóval szerintem hatásos és érdemes kipróbálni. A tapsztalatom alapján azt is mondhatom, hogy a gyógyszeres körömlakk az egyetlen perspektivikus megoldás.

Azt azonban hozzá kell tennem, hogy az utóbbi időben teljesen elhagytam a cukrot az étkezésemből, meg igyekszem elkerülni a többi gyorsan felszívódó szénhidrátot is, mint fehér liszt, fehér rizs, meg a krumplit is, mert ezek mind olyan dolgokra bomlanak az emésztőrendszerben, amik tápláljék a patogén flórát, beleértve a Candida gombafajokat is. Gondoltam, hogy eléggé ellentmondásos, ha egyik oldalról megpróbálom kiirtani a körömgombákat, másik oldalról meg igyekszem jól felhizlalni a szervezetemben élősködő gombákat a sok cukorral, miegymással. Szóval lehet, hogy ez is támogatja a körömlakk hatását nálam.

2019. aug. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

felkentem az amolakkot, elképzelhető, hogy ezután zsibbadjon nem a felkent körmös hanem a másik lábfejem ?

Írták, hogy rossz vérkeringéses és vesebetegek ne használják ezt a lakkot, ezek szerint nem kelet volna mert ez a tünete !!!

Nekem rossz a keringésem a végtagokban ..

2019. aug. 31. 20:30
 5/9 A kérdező kommentje:
*kellet
2019. aug. 31. 20:50
 6/9 anonim ***** válasza:
97%
Kizárt, hogy lenne összefüggés, csak beparázod. Nekem se fényes a keringésem, a doki úgy fogalmazott, hogy "a keringése tropa".
2019. aug. 31. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kedves #3# as! Ha ennyi mindent, amit felsoroltél, kihagysz az étkezésedből, akkor mivel táplálkozol egyáltalán?
2019. szept. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
#7 Eszek zöldségeket, húsokat, teljes kiőrlésű vagy rozs és tönkölybúza termékeket, különféle alternatív gabonákat a rizs helyett (barna rizs, hajdina, köles, bulgur, árpa stb.). Ha mindenképp erősen édes dolgokat akarok, akkor maltitollal édesítek, mert ugyanolyan íze van, mint a cukornak. Egyébként megértem azt a beszűkültséget, hogy azt hiszed, ezeken kívül már nincs élet. Én is úgy éreztem, hogy éhen fogok dögleni, amikor meghallottam a listát. (A doki még a tejtermékeket is felsorolta, csak azt nem kimondottan emiatt). De pont azzal, hogy rákényszerültem alternatívákat keresni, rájöttem, hogy döbbenetesen beszűkülten és egyoldalúan étkeztem addig, miközben a választék elképesztően bőséges és a fekete listás dolgok csak egészen elenyésző részét teszik ki, úgyhogy nemhogy éhen nem haltam, de sokkal színesebb lett az étrendem!
2019. szept. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Én is kb ugyanerre az étrendre tértem rá, de alig alig javult a helyzet egy év leforgása alatt...
2019. szept. 1. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!