Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hiv fertőzöttként gyógyszeres...

Hiv fertőzöttként gyógyszeres kezelés mellett ihatok alkoholt?

Figyelt kérdés

Nemrég derült ki, hogy hiv pozitív vagyok és hamarosan kezdem a gyógyszeres kezelést is. Ezalatt ihatok alkoholt? Legfőképpen ilyen alkalmankénti ereszd el a hajam estéken szoktam alkoholt inni, a saját határaimat ismerve. Itt gondolok arra, hogy először nem iszok töményet (vodkát szoktam, annál erősebbet (pl whisky vagy gyengébb pálinka) csak ritkán szoktam inni), csak cidert, aztán utána a töményebbeket, meg hogy sosem iszom egyszerre sok töményet, meg sosem keverem a különböző alkoholokat, legfőképpen ha tömények. Mindig alkalmat kerítek hozzá (anélkül soha nem iszom alkoholt), barátokkal együtt egy olyan este amikor másnap nem lesz semmi dolgom, amikor kipihent vagyok és semmi bajom nincs. Sose iszom magam a rosszullétig, egyetlenegyszer hánytam, amikor életemben először ittam alkoholt (legalábbis egy korty sörnél többet), de akkor vedeltem magamba mindent és akkor meg is tanultam az előző szabályokat. Ezeken az optimális (!) alkalmakon (attól nem kell aggódni hogy alkoholista vagyok/leszek) részegségig szoktam inni magam (tudom magamról hogy ki vagyok, haza is tudok jutni gond nélkül, csak az összetett gondolkodás és a nagyon finom mozgások mennek nehezen), ha máskor mértékkel kínálnak alkohollal azt elutasítom (például ha megkínálnak egy pohár borral) (de ha nem érzem 100%-ig jól magam akkor semennyi alkoholt se szoktam inni), így az "igyál mértékkel" (egyébként jó) tanács sajnos nálam nem működik. (Kicsit nagyon) Fiatal vagyok és erős immunrendszerem van, nagyon ritkán betegszem meg (évente ha egyszer-kétszer, de akkor is csak valami általánossal, például megfázás), ha ez számít.


Bocsánat ha túl részletesen írtam le mindent, csak tudom hogy így tudtok segíteni a legjobban, plusz én is utálom ha valaki megkeres valami problémával, aztán a részletek hiányában vagy nem tudok segíteni neki vagy a megoldásom nem felel meg neki.

Az orvosommal kb két hét amíg tudok beszélni, minden kérdésemet neki is fel fogom tenni a hivvel kapcsolatban és az ő szava lesz a döntő. (Csak hogy ne legyen félreértés hogy az internettel akarom diagnosztizáltatni magam.)



2019. okt. 1. 17:38
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
bocsi nem válasz a kérdésedre, igazából nekem csak egy kérdésem lenne ha megengeded. hogyan derült ki, és hány éves vagy?
2019. okt. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia.


Ismereteim szerint az alkohol nem befolyásolja a terápiát, sőt inkább az a problémásabb ha kihagyod a napi tablettád azért mert inni fogsz, de mindenképp kérdezz rá az orvosodra is.


Sajnálom a helyzeted, de nagyon örülök hogy az azonnali kezelés mellett döntöttél.

Hogyan derült ki? Voltak kezdeti tüneteid? Milyen módon kaptad el?

Bocsi a sok kérdésért, de mindig is meg szerettem volna ezekről kérdezni egy érintett embert.

2019. okt. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Ki az aki ilyen esetben nem kezelteti magát azonnal?


Az egyik partnerem elkapott egy betegséget, ezzel mentem el én is mint lehetséges érintett. De ha már ott vagyunk az orvosnál végezzünk el további teszteket is, mert miért ne alapon, ártani nem árt és legalább megbizonyosodhatunk arról hogy semmi más bajunk nincs. Az a betegség ami a partneremnek volt nekem nincs, viszont a hivre bejelzett.

A hivnek önmagában nincs tünete, inkább minden mást erősít fel. Nekem volt gyulladásom és lázam, amivel kórházba kerültem (valószínűleg amikor még friss fertőzött voltam) de ott az antibiotikumnak hála hamar meggyógyultam. Utána már csak apróságok voltak, mint nehéz nyelés vagy pici hőemelkedés, de sose tartott egy esténnél tovább.

A hiv testváladékok útján terjed, például vérrel, ondóval és hüvelyváladékkal. Én meleg férfi vagyok, így valószínű ondóval kaptam el, de lehet hogy vérrel, az esélyét nem lehet kizárni.

2019. okt. 2. 17:39
 4/24 anonim ***** válasza:

Nagyon köszi a részletes választ!

Sajnos van aki, tud róla de nem vállalja a kezelést, gyakorin is volt ilyen eset.

Óvszert volt hogy nem használtál anális szexnél? Vagy inkább orálisan kaphattad el?

Ami még nagyon érdekel, (noha lehet erre csak az orvosod tudja a választ) ha már nullás vagy azaz nem fertőzöl és óvszert hasznàlsz, akkor is kötelezően el kell mondani a partnernek?

2019. okt. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
2%
Én meg még meg is tapsollak. Minderről úgy írtál, mintha teljesen természetes lenne az állapotod.
2019. okt. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
#5, Empátia? Miért kell bántani, bármelyikünkkel megtörténhet nem kell ehhez promiszkusnak/melegnek lenni.
2019. okt. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

nyál útján is el lehet kapni?

De így a testnedvekkel csak véráramba kerülés útján lehet elkapni nem, ha pl a bőrőn keletkezik ilyen mikrosérülés?

2019. okt. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
aki fertőzött az meg is fog halni? :O
2019. okt. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
52%
mennyi partnered volt, ha megkérdezhetem?
2019. okt. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
0%
Védekezés nélkül. Aztán ki tudja hány embert fertőzött még meg.
2019. okt. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!