Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért vagyok állandóan beteg?

Miért vagyok állandóan beteg?

Figyelt kérdés

Az az igazság, hogy körülbelül havonta, újabban még gyakrabban vagyok beteg, enyhe torokkaparás, orrdugulás, időnként hőemelkedés és ebből adódóan rossz közérzettel, elesettség kíséretében.

Azt hozzá kell tenni, hogy két évig jártam gyakorlatra óvodába, ahol most szeptember óta dolgozom. A gyakorlat áprilisban ért véget és egészen szeptemberig, vagyis a munka megkezdéséig semmi bajom nem volt.

A gyerekek gyakran tőlem néhány cm-re tüsszentenek és fújom az orrukat, etetem őket, stb., ráadásul több, mint 150 gyerek jár az óvodába, eléggé zsúfoltan vagyunk.

Lehet ez valóban attól, hogy gyerekek között dolgozom és ha igen, hozzászokik egyszer ehhez az immunrendszerem?



2019. okt. 8. 19:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Mossál gyakran kezet, főleg, ha a gyerekeknek törlöd az orrát. A kilincseket, bútorgombokat, villanykapcsolókat, csapokat fertőtlenítsétek naponta akár többször is (pl. törlőkendővel).

Egyszer "beszóltam" az óvodában, hogy nem ártana az óvónőknek gyakrabban kezet mosni, mert az összes gyereknek folyt az orra, ők meg azt mondták, nincs erre idő. Panaszt tettem az óvodavezetőnél, utasításba adta - következő héten nem volt beteg gyerek - nahááááát....

2019. okt. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mandulád rendben van?

Ha igen, akkor csak gyakori kézmosás, immunerősítő (pl.Béres csepp + C vitl).

2019. okt. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a nyári kihagyás után közösségbe kerülés, főleg ilyen időszakban, amikor szezonja van a legúti fertőzéseknek. Én is azt javaslom, amiket fentebb írtak, ugyanakkor ha ez a helyzet továbbra is marad, nem javul, idővel érdemes lehet kivizsgáltatni, nincs-e valami immunológiai baj. De a legvalószínűbb tényleg az, hogy a nyári kihagyás után most csöppentél vissza a gyerkőcök közé.
2019. okt. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne beiktatni valami gyógygombát, spirulinát, chlorellát, zöld árpát, búzát, valamit ami megjavítja az immunredszered működését.
2019. okt. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Átfogó vérvizsgálatokon estem át, és nagy nehezen, de megállapították, hogy immunaktivitásom gyakorlatilag nulla, plusz lupsom is van. Kútvölgyibe kérj beutalót a háziorvosodtól vagy belgyógyásztól egy immunológiai vérvételre, aztán tudni fogják, kell-e még. Hasznos dolog, komoly baj is lehet egyszer.
2019. okt. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
*lups=lupus
2019. okt. 8. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!