Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Nyaki nyirokcsomó megnagyobbod...

Nyaki nyirokcsomó megnagyobbodott és nyomásra, illetve ha úgy tartom a fejem akkor eléggé fáj. Előtte beteg voltam. Ez mitől lehet?

Figyelt kérdés

Másfél hete voltam megfázva, folyt az orrom és a torkom is fájt. Amint meggyógyultam, szinte rögtön el kezdett megduzzadni a nyaki nyirokcsomóm az állkapcsom alatt.

Nagyon félek mert olvastam, hogy daganat is lehet..:(

23/F



2019. dec. 6. 14:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen az.......jaj istenem beteg voltál, biztos van még benned baci vagy vírus és dolgozik a szervezeted ellene.

Ha az lenne akkor nem fájna.

2019. dec. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A betegseg az oka. Par nap es lelappad, fajni sem fog. Elfordul ilyen egy "sima" rossz fognal is. Nyugi!
2019. dec. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Még lehet a korábbi megfázástól, de lehet rossz fogtól is - ahogy az előzők írták. Adj még egy kis időt, figyelgesd, és ha még egy hétig nem észleled, hogy kisebbedik, akkor menj el a háziorvosodhoz!
2019. dec. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy daganat.. Állkapcsi nyirok megnagyobbodás (glandula submandibularis) leginkább bakteriális fertőzések miatt történik! Pl: krónikus mandulagyulladás , rossz fogak begyulladása stb... Esetleg Eipesten Barr vírus.. Ez ellen viszont felesleges antibiotikumot szedni mert virus!! Az EBV valóban okozhat hosszútávon! (Nem 2 hét alatt ) lymphomat! Ez az orvos által felírt immunológiai készítményekkel ki lehet íratni a vírust! Ha gondolod megnyugtatás kép menj el egy EBV szerológiára!
2019. dec. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!