Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Háziorvos kiírt vírusos...

Háziorvos kiírt vírusos tüdőgyulladás gyanújával és felírt algopyrynt hogy lemenjen a lázam. Én mit tehetek hozzá a gyógyulásért?

Figyelt kérdés
Mivel nem baktériumus, ezért antibiotikum nem is hatna. Az orvosom nem írt fel semmit, azt sem tudom biztos-e. Sokat köhögök, arra a nővérem ACC-t ajánlott. Szerinte kéne csináltatni röntgent és vérvételt, hogy biztos legyen, de nem kaptam hozzá beutalót. Egyenlőre fekszem a takaró alatt és iszom a meleg teákat. Jobbat nem tudtam kitalálni.
2019. dec. 8. 10:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Szedj D-vitamint a megfelelő dózisban, igyál gyógyteákat mézzel. Időnként szellőztessetek ki alaposan (te maradj a takaró alatt).
2019. dec. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
47%
A nővéred is orvos?
2019. dec. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Háziorvosként az a kérdésem, hogy a nővéred orvos?

Ráadásul ilyet, hogy vírusos tüdőgyulladás nem hiszem, hogy mondott a kolléga.

Egy sima vírusos légúti fertőzés esetén se labor se röntgen nem kell.

Ha köhögsz és van váladék akkor az ACC valóban jó. Továbbá tünetei terápia kell, ha lázas vagy lázcsillapító (Algopyrin, de Algoflex is jó), torokfájásra szintén Algoflex, meg torokfertőtlenítő. Aztán ha egy hét-tíz nap után se javul, akkor el lehet gondolkodni a laboron meg a röntgenen.

2019. dec. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
És igen, elsőnek is igaza van, C és D vitamin is jó hatással van.
2019. dec. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem orvos, de neki már többször volt tüdőgyulladása és nála mindig így volt, hogy röntgen mutatta ki hogy van, a vérvétellel meg hogy vírusok vagy baktériumok vannak a szervezetében. Ne bántsátok, csak a saját tapasztalataiból adott tanácsot.
2019. dec. 8. 14:17
 6/6 anonim ***** válasza:
A tüdőgyulladásnak jellegzetes hangja van fonendoszkóp alatt. Elhúzódó megbetegedés esetén valóban érdemes a mellkas röntgen meg a labor, de nem indokolt minden beteget röntgenre meg laborba küldeni, aki köhint kettőt meg fáj a torka. És igenis bántom, mert én sem dumálok bele pl. abba, hogy a villanyszerelő hogyan szerelje a villanyt.
2019. dec. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!