Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Influenza elleni védőoltás...

Influenza elleni védőoltás ingyenes felnőtteknek, érdemes beadatni?

Figyelt kérdés

2019. dec. 10. 12:45
1 2
 11/18 anonim válasza:
100%

Én nagyon régóta nem szedek semmit semmilyen megfázásra, hacsak nincs lázam vagy nem indokolt erős gyulladáscsökkentő, mint tüdőgyulladás esetén például.

Átlagosan étkezek, talán több zöld-félét eszek, ennyi.

Az immunrendszeredet friss, nem után érlelt, nem külföldről behozott gyümölcsökkel, zöldségfélékkel, salátákkal lehet erősíteni, változatos táplálkozással, napozással, sokat levegőn levéssel, netán sportolással.

A táplálékkiegészítők, vitaminkészítmények általában önmaguktól nem épülnek be a szervezetbe, ezért kell olyan élelmiszereket is fogyasztani, amit ezt elősegítik.

Az influenza elleni védőoltás nélkül él néhány idős korú hozzátartozóm, ismerősöm, egyikőjük sem oltatja be magát, rossz tapasztalatok miatt.

2019. dec. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 johny85 ***** válasza:
Multivitamin, zöldség ,gyümölcs,futás én nem fáztam meg pedig kékesen voltam télen egész nap kint a favágókkal.
2019. dec. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Néhány éve beadatom magamnak a munkahelyen, ott nem kerül semmibe. Se az oltástól nem lettem beteg, se influenzás nem voltam azóta. Megfázás volt néhány, de lázas betegség egyszer sem. Hogy ebből mennyi az oltás hatása, mennyi a vitamindús étkezés, és mennyi az egyéb elővigyázatosság (gyakori kézmosás, stb.), azt viszont magam sem tudom :-)
2019. dec. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Idén beadattuk, semmi bajunk nem lett tőle.
2019. dec. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Utolsó: nem is volt még influenzajárvány, persze, hogy nem kaptad el. Még nem volt mit.
2019. dec. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Úgy értettem, hogy maga az oltás semmi problémát nem okozott.
2019. dec. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nem, inkább az influenza járvány okát lenne érdemes megszüntetni. Az ok pedig, nem más mint a D-vitamin hiány. Ezért is fordul elő csak télen a járvány. Inkább D-vitamint szedj, legalább 2000-4000 NE egységet(ez a minimum).
2020. máj. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Az elmúlt 15 évben kétszer adattam be, azóta nem voltam influenzás. Előtte lévő évben két hétig kinlódtam vele.
2020. máj. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!