Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha már elkaptuk a hpv-t...

Ha már elkaptuk a hpv-t érdemes a védőoltás?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A párommal hpv-sek lettünk az orvos azt mondta lehet érdemes lenne az oltás. Bár így utólag hogy hat? Mint eső után köpönyeg.. mennyire érdemes beadni? 3 lépeses amint láttam közel 100 ezer ft borzasztóan drága, azthiszem erre nincs ennyi pénzem, viszont fiatal vagyok még, 21 éves. Mi a teendő? Mert csomó negatív hatást olvastam h pl meddőséget okozhat stb..valaki tudna ebbe tanácsot adni?
2016. jún. 6. 19:50
 1/1 anonim ***** válasza:

Az oltásnak a szexuális élet megkezdése előtt van értelme, az után nem nagyon, főleg ha már fertőzött vagy, akkor pláne semmi értelme.


Persze kérdés, hogy milyen HPV fertőzésed van, mert rengeteg féle HPV törzs van. Az oltás egy kettő ellen véd, amik tünetmentesek, de rák szempontjából magas rizikót képviselnek. A szemölcsoket okozók ellen nem véd az oltás, de azok nem okoznak rákot.


Minden esetre azért javasolják a szexuális élet megkezdése előtt, mert a veszélyesebb törzsek tünetmentesen fertőznek, és rengetegen elkapják úgy, hogy nem is tudnak róla. Viszont ha elkapták, akkor már nincs értelme oltani.

2016. jún. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!